Macbook Pro Fan Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

herkese selamlar,

macbook pro kullanıyorum mid 13 inch mid 2012. Dünden beri hiç işlem yapmasam bile fan hiç susmuyor. ve işlemci çok ısınıyor. sorun ne olabilir?

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

activity monitorden processlere baktın mı hocam

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    Hybris bunu yazdı

activity monitorden processlere baktın mı hocam

buyur hocam bence bir olay yok özellikle müzik yazarken dehşet oluyor gerçi benim müzikler en az 120 kanal oluyor doğal hatta işlemci yetmiyor. acaba termal macun yenileyip fanı mı temizlesem aldığımdan beri hiç değiştirmedim ve temizlemedim

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Yeni başlayan bir şeyse ilk şunu denemeni öneririm: 

https://support.apple.com/tr-tr/HT201295

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

2012 den beri macun değişmedi ise toz temizliği ve termal macun değişimi şart ancak açmışken iyisinden bir macun sürmeli öyle 10 20 tl lik le olmaz.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutrakan_d
    tutrakan_d's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Bende emektar bir macbook pro sahibiyim (2011 late 17').

2017 de benim makina da surekli fan açıyor çok ısınıyordu. Sonra birgün ansızın ekranın sol tarafı sağ tarafa kayıverdi. Sonuç anakart değişti (O zaman servise götürdüğümde bunun o modellerde kronik bir şey olduğunu söyleyip garantisi bitmişken sıfır anakartla değiştirip verdiler.)

2 senedir güzel güzel çalışıyodu kerata son zamanda bi garip çalışmaya başladı. Browser açınca bile deli gibi fan açmaya başladı. Geçen gün baktım birden bire yine aynı şekil sakatlandı. Ekranın sol tarafı sağ tarafa kayıyor. ( Harici ekran kartı devreye girince kaldıramıyor bi süre sonra sanırım. )

Kısacası değiştirdikleri anakart yine tırtladı ( yeni taktıkları anakartın garantisinin 6 ay olduğunu söylemişlerdi o zamanlar. )

Demem o ki bu ısınma durumları hiç iyi birşey değil. Ben araştırdım bi şekilde çözebilirmiyim diye de smc reset diye bişey var bazılarında işe yaramış. Bir çözüm olabilir.

Sistemi sıfırdan temiz kurarsan çözüm olabilir. Termal macun ve temizlik çözüm olabilir.

Ama bildiğim bişey var sistem çok ısınır halde fazla zorlama makinayı. Isı herzaman bu cihazların ömrünü ciddi kısaltıyor benim anladığım kadarıyla. Umarım benim durumla alakası yoktur.

Mac fiyatları almış yürümüş.

Geçmiş olsun inş makinayı sakatlamadan kurtarırsın durumu.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

Hocam Logic Pro x ilginç bir şekilde ekran kartını da kullanıyor o yüzden olabilir. 

3 vst çalışıyor %18 cpu kullanımı, Gpu ise aşağıdaki gibi. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    PsychoDawn bunu yazdı

Hocam Logic Pro x ilginç bir şekilde ekran kartını da kullanıyor o yüzden olabilir. 

3 vst çalışıyor %18 cpu kullanımı, Gpu ise aşağıdaki gibi. 

hocam çok ilginç ekran kartıyla ne işi olabilir ki (film müziği bestelemiyorsan) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek

Geçen sene aynı durumu yaşamıştım n11'den 70 liraya bi fan alıp kurtuldum hocam. öneririm. 

dont think twice its all right
Toplam Hit: 1225 Toplam Mesaj: 9
mac macbook pro fan işlemci