folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayar Güvenliği - Backdoorlar
linefolder Macos İçin Trojan/Virus/Keylogger Yazılımları?

Macos İçin Trojan/Virus/Keylogger Yazılımları?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar,

bir arkadaşın bilgisayarı kurcalanmış (eşi tarafından), dediğine göre birisini getirtmiş eve adam ve bir program yüklemişler (şuan ismini bilmiyorum öğreneceğim ama)

benim de aklıma takip etme mevzusu geldi.. MacOs da başlangıçta çalıştırma olayları v.s. nasıldır nedir bilmiyorum.. arkadaşa dedim ki hiç bir şekilde kişisel verilerini falan yazma olayı çözene kadar.. 

o yüzden bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? genelde macos için nasıl yazılımlar var, nerelerde saklayabilirler, yöntem/teknikleri nedir ? nerelere bakmam gerek (teamviewer ile bağlanıp bakabilirim) fikir sahibi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim

teşekkürler

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Macintosh'larda başlangıç programları nasıl seçilir?

Windows'ta yapacağımız küçük bir ayar sayesinde başlangıç programlarını kolaylıkla değiştirebiliyoruz. Aslında Macintosh'larda da durum pek farklı sayılmaz.

Ayrıca bir uygulama kurmadan, programsız şekilde bilgisayarınız başladığı anda seçeceğiniz uygulamaların çalışmasını sağlayabilirsiniz.

mac%20os%20baslangic1%20Macintoshlarda%20başlangıç%20programları%20nasıl%20seçilir?

Macintosh'larda bu işlemi gerçekleştirmek için izleyeceğiniz yol şu şekilde; "Sistem Tercihleri" / "Kullanıcılar ve Gruplar" / "Oturum Açma Öğeleri".

Başlangıçta bilgisayarınıza daha fazla yük bindirecek ve açılmasını geciktirecek uygulamaları buradan kaldırırsanız açılışta bir nebze hızlanma da olabiliyor. Ya da tam tersi şekilde sistem başlarken size en gerekli olan uygulamaları bu listeye eklerseniz, bilgisayarınız açıldığında o uygulamaları tekrar çalıştırmak zorunda kalmazsınız.

Uygulama ekleme ve çıkartma işlemleri için alt kısımda bulunan + ve – simgelerini kullanabilirsiniz.

Alıntı. umarım yardımcı olur.

HoLyCat tarafından 11/Kas/13 15:39 tarihinde düzenlenmiştir

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

sağol hocam ilgin için aslında bunu görmüştüm daha önce benim istediğim hani adamın getirdği kişi uzman ise böyle gizli bi yerlere saklama gibi şeyi var mı..

mesela windowsta ben bi kaç yere küçük bi şey yazdığımda başlangıçta çalıştırabilirim ve uzman olmayan biri bu yerleri bulamaz çünkü başlangıç sekmesinde falan gözükmez.. mesela explorer.exe ya da winlogon.exe nin parametresiyle o programı çalıştırması gibi..

bir de sonuçta keylogger gibi bi şey yüklüyse ya da şifrelerini çalacak bir şey, o zaman kabak gibi ortada olması pek mantıklı gelmiyor. macOs  a program

yapan bir yazılımcı zaten belirli bir seviyededir o yüzden onu kamufle edebilece yeteneğe sahiptir. ha macOs da tipik apple işletim sistemleri gibi kapalı ve

sınırılı ise yani bi çok şey kısıtlanmışsa olmayabilir, bilgim yok bu konuda hiç..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

backdoor wirenet.1 var

safari, thunderbird , opera , chrome , firefox uzerinde girilmis sifreleri calar

kullanici / ev dizini icine atiyor kendini the% home% / WIFIADAPT.app.app ..  user/home/WIFIADAPT gibi rastlarsan silersin,

212.7.208.* benzeri iplere uzak baglanti kurar , router'dan block edebilirsin ipi

-

logmein , teamviewer ugrasma, sununla tarat http://www.freedrweb.com/drweb+mac+light/

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

tamam hocam tararttık bi sıkıntı çıkmadı :) teşekkürler

Toplam Hit: 1933 Toplam Mesaj: 6