Mail Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba, 

İşlerini yaptığım bir işletmenin mail hizmetini Yandex Mail'den alıyoruz. Domaini bağladım ve kullanımını sağlıyoruz.

Yine işlerini yaptığım fakat benden önce hali hazırda kurulan bir başka mail sistemi var. Diğer domain için de mail hizmeti İsimtescil'den alınıyor.

Yandex Mail üzerinden Gmail'e, Outlook'a ve yine Yandex'e ait adreslere mail atabiliyoruz.

İsimtescil'e bağlı olan domain üzerinden de diğer servislerin tamamına mail atabiliyoruz.

Ama Yandex Mail üzerinden İsimtescil'e bağlı olan domaine ait herhangi bir mail hesabına e-posta atamıyoruz.

Yani özetle İsimtescil Yandex'e mail gönderiyor ama kabul etmiyor. 

Hata postasının bir kopyasını da buraya bırakayım ben. 

This is the  mail gateway at surgate5.isimtescil.net.

I'm afraid I wasn't able to deliver your message to the following addresses.

This is a permanent error; I've given up. Sorry it didn't work out.

<grafik@isimtescil-sunucusu.com>:

<from:reklam@yandex-mail-sunucusu.com to:grafik@isimtescil-sunucusu.com> 93.89.232.54DConnected to 93.89.232.54 but sender was rejected.

Remote host said: 551 This mail server requires authentication before sending mail from a locally hosted domain. Please reconfigure your mail client to authenticate before sending mail.

Bu sorunu çözmem gerekiyor, yardımcı olur musunuz?

Amacımız; zengin olmak. Zengin görünmek değil.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsane_212
    efsane_212's avatar
    Erkek

Hocam blacklist kontrolü yaptın mı ?

https://mxtoolbox.com/ 

Önemli olan; hayatta "en çok şeye sahip olmak" değil, "en az şeye ihtiyaç duymaktır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Bildiğim kadarı ile Bakmanız gereken ilk şey kara liste ve SPF kaydıdır.

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek

Hocam kara listelerde görünmüyor. Hiçbir serviste kara listede değiliz.

SPF ise, Yandex Mail tarafından otomatik ayarlanıyor diye biliyorum.

Çünkü yaptığım tek işlem MX kaydı eklemekti benim.

Sonra otomatik olarak tarayıp "Alan Adı Bağlandı" dedi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

outlook uzerinden mi mail gonderiyorsunuz?

yani yandex mail'i outlook'a tanımlayıp mı kullanıyorsunuz?

az insan çok huzur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek
    AbdullahAzad bunu yazdı

outlook uzerinden mi mail gonderiyorsunuz?

yani yandex mail'i outlook'a tanımlayıp mı kullanıyorsunuz?

Hayır hocam direkt Yandex Mail üzerinden.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    Th3Ultra bunu yazdı

Hocam kara listelerde görünmüyor. Hiçbir serviste kara listede değiliz.

SPF ise, Yandex Mail tarafından otomatik ayarlanıyor diye biliyorum.

Çünkü yaptığım tek işlem MX kaydı eklemekti benim.

Sonra otomatik olarak tarayıp "Alan Adı Bağlandı" dedi.

Spf kaydi sorgula de google da cikr aite oradan bir sorgula.istwrsen hocam. Gecen ben de sirket ici (ayni domaindeki ) maillerle birbirine atiyor fakat disari atamiyirdum  spf kaydinda problem cikmisti. Yine bir baska problem de de 587 portunda problem vardi. Smtp yi kontrol et hocam putty ile bi telnet atsana ne olacak bakalim

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProBilisim
    ProBilisim's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Spf kaydi sorgula de google da cikr aite oradan bir sorgula.istwrsen hocam. Gecen ben de sirket ici (ayni domaindeki ) maillerle birbirine atiyor fakat disari atamiyirdum  spf kaydinda problem cikmisti. Yine bir baska problem de de 587 portunda problem vardi. Smtp yi kontrol et hocam putty ile bi telnet atsana ne olacak bakalim

ne alakası var kardeşim.. adam mail başka yere gidiyor diyor.. spf'ymiş 587 portuymuş bunla alakası yok..

isimtescil bişekilde yakalıyor adamı ve reddediyor, sorun tam bu noktada... yani spf - 587 vs buraları geç bikere...

her domain için geçerlimidir bilemem ama isimtescil domainindeki antispoof u kapatırsa gelmesi gerekir, diye düşünüyorum.

https://support.plesk.com/hc/en-us/articles/213409289-551-This-mail-server-requires-authentication-before-sending-mail-from-a-locally-hosted-domain

Sana Herşeyi uzun uzun anlatabilirim ama senin yerine anlayamam.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    ProBilisim bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

ne alakası var kardeşim.. adam mail başka yere gidiyor diyor.. spf'ymiş 587 portuymuş bunla alakası yok..

isimtescil bişekilde yakalıyor adamı ve reddediyor, sorun tam bu noktada... yani spf - 587 vs buraları geç bikere...

her domain için geçerlimidir bilemem ama isimtescil domainindeki antispoof u kapatırsa gelmesi gerekir, diye düşünüyorum.

https://support.plesk.com/hc/en-us/articles/213409289-551-This-mail-server-requires-authentication-before-sending-mail-from-a-locally-hosted-domain

sahne senin reyiz çöz biz de faydalanalım :)

tam okumamışım. Ya da algıda seçicilik kendi sorunumla bağdaştırmışım. Cahillik işte :D

dcpromo tarafından 20/Ağu/17 11:33 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Hayır spf kaydını da host üzerinden yapman gerekiyor. http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2017/01/29/kurumsal-mail-cozumlerinde-yandex-kullanimi.aspx bu makaleyi incele

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek
    ProBilisim bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Arkadaş doğru söylüyor authentication problemin var.

Toplam Hit: 1550 Toplam Mesaj: 11
mail yandex mail isimtescil mail