Mavi Ekran Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Mavi ekran çok hızlı kapandığı için tam bi foto alamadım mazur görün .)

Böyle bi sorun var laptopta eskiden bikaç günde bir yapıyordu şimdi iyice sıkı devreye girdi 3-5 dk da bir mavi ekranla kapatıp açıyor

Genelde normal rolantide saatlerce açık bi sıkıntı yok ama bi video açtığın zaman yada bi kurulumda hiç olmadı bi işlem yaparken bu hata çıkıyor

Bu konuda ne yapılabilir ramlar tamamen değiştirildi başka slotlar denendi ekran kartı onborad zaten yapıcak bişey yok işlemci de aynı model ile değiştirildi sorun hala devam ediyor

Formatla ilgili değil driverlar hepsi güncel yani yazılım sorunu yok zannedersem çünkü kronikleşti artık hata

Belirteyim makine eski Sony modellerinden bu konuda bilgisi tecrübesi olan var mı yada iyi bir arıza bakım servisine yönlendirebilecek bi mürid olursa sevinirim 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Bellek hatası gibi duruyor. Memtest86 ile test edin ya da C:\Windows\Minidump klasöründeki dosyaları buraya yükleyin.

Olaylara karışmayın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ALphA
    ALphA's avatar
    Erkek

Daha geçen hafta 16gb lik ramlerimden bi 4gb lik stick bozulmuş. G.skill 1600 mhz lik idi. Memtest86 ile error veren rami çıkardım koydum kenara. Boşuna format attım yazılımsaldır diye bir sürü şey gitti. Bendeki hata da MEMORY_MANAGEMENT ve PAGER_NOT_FOUND_INPAGED_AREA bilmemne gibi bişeydi.

Memtest86'yı usb flash'ına at bootable yap. Zaten kendisi otomatik bootable yapıyor, kendi programı var içinde bootable yapması için . Sonra format atar gibi bilgisayarı usb den çalıştır. Tamlerini tek tek tarattır. 

ALphA tarafından 22/Tem/15 12:26 tarihinde düzenlenmiştir

Ordularım Kayalar,Ağaçlar ve Gökteki Kuşlar Olsun
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Hocam yardımlarınız için teşk ilk olarak ancak memtest86 sonuçlarında hata bulunamadı diyor 

Toplam Hit: 1058 Toplam Mesaj: 4
mavi ekran