Mavi Kan

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acizmendi
    acizmendi's avatar
    Erkek
    kan kirmizi, peki neden damarlar mavi?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Imhotep
    Imhotep's avatar
    Erkek
    valla benm damarlarım yesil oda kanımın sarı ve lacivert akmasıdır yani 2si karısıp yesil oluyo da ondan

EE fb liyiz yani...

www.hackteamturkey.com CominG SooN...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rbtx
    rbtx's avatar
    Erkek
    hellowen bu konuya açıklama getirse daha güzel olurdu ama ben bildiğim kadarı ile yani kafaızı daha karıştırmak üzere cevap yazayım damarların renkelri bağlı oldukları organa göre değişir örneğin böbrek atardamarları siyahtır içlerinde taşıdıkları pigmentlere göre renk değiştirirler daamrlarda dolaşan kan toplardamarlarda koyu bir renk alır hemoglabinin co ile birleşmesinden kaynaklanarak atardamarlarda ise O2 ile yapılan bağdan dolayı açık bir rek alır deidğim böbrek atardamarlarında ürenin, safra suyunun etkisiyle renk değişimi normalir ki biz damarları dışardan görüyoruz damarlar 3 tabakadan meydana gelmekte ve bence saçma bir açıklama yapmam gerekirse :=) olayı iyice sarmaladım bilmiyom işte böle bişiler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acizmendi
    acizmendi's avatar
    Erkek
    aslinda dediklerin yanlis degil ama bu sadece koyu veya acik olmasini aciklar fakat mavi mavi mas mavi damarlari aciklamaz.

acep nedendir?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rbtx
    rbtx's avatar
    Erkek
    şimdi böbreklerdede siyak damar var onuda yeni örrendim heralde bağlı oldukları organa veya dokuya giderken aldıkları pigmentlerden kaynaklansa gerek belkide hormonlarda olabilir biri bi açılama yapsın yokmu tıp okuyan
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HELLOWEEN
    HELLOWEEN's avatar
    Dişi
    robotix bunu yazdı:
    -----------------------------
    hellowen bu konuya açıklama getirse daha güzel olurdu ama ben bildiğim kadarı ile yani kafaızı daha karıştırmak üzere cevap yazayım damarların renkelri bağlı oldukları organa göre değişir örneğin böbrek atardamarları siyahtır içlerinde taşıdıkları pigmentlere göre renk değiştirirler daamrlarda dolaşan kan toplardamarlarda koyu bir renk alır hemoglabinin co ile birleşmesinden kaynaklanarak atardamarlarda ise O2 ile yapılan bağdan dolayı açık bir rek alır deidğim böbrek atardamarlarında ürenin, safra suyunun etkisiyle renk değişimi normalir ki biz damarları dışardan görüyoruz damarlar 3 tabakadan meydana gelmekte ve bence saçma bir açıklama yapmam gerekirse :=) olayı iyice sarmaladım bilmiyom işte böle bişiler
    -----------------------------

öhömmm....ulan...oh valla forumun tek tıpçısıyız die atın bütün yükü benim üstüme:(( :))ne biliim kardeşim ben alaa alaa:PPp
    yaa şaka maka aslında sen dooru yazmışsın ama millet daha ayrıntı istiyo..en kısa zamanda ayrıntıyı bulup yazarım buraya..
    bidaa beni rezil etmeyin bööle konular açıp da:)))

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dj_ImpeTus
    Dj_ImpeTus's avatar
    Erkek
    olsun bea ne rezilliğii... kan kırmızı olduğu için kırmzıdır çünkü kan kan kırmzııdır nası çok açıklayıcı oldu demi?

Trance 4 eVer...! www.headhack.com comiNg sooN...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acizmendi
    acizmendi's avatar
    Erkek
    buraya helloweenden hala cevap bekliyoruz :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HELLOWEEN
    HELLOWEEN's avatar
    Dişi
    :)))yaa tamam bekleyin biraz...ööle bilimsel araştırmalar hemen sonuçlanıvermez:Pvalla ben unutmuştum bunu...sayfalar deişio yaa görmeyince unuttum..ama sen biliosan (ki bence biliosun)anlat da ben de hazıra koniim:)))
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BartheZ
    BartheZ's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Sorunun tıp bilimi ile pek alakalı olduğunu sanmiyorum. Olay söyle. Görünür ışık tayfının içinde bulunan çoğu dalga boyu, derimiz tarafından normal olarak yansıtılıyor. Ancak diğerlerinden daha uzun dalga boyuna sahip olan kırmızı ışınlar, deri yüzeyinden daha derinlere inerek, kan damarlarına kadar ulaşıyor ve emiliyor. Kısa dalga boylu olan mavi ışınlar ise, damarlara ulaştığında geri yansıtılıyor. Bu nedenle de, kan damarlarımız, içinde akan kanın kırmızı olmasına rağmen, dışarıdan mavi renkte görülüyor.

Bu yordamla icinde kan olmasından dolayı mavi ve hatta mora ceken renklerde görünen diğer organlarımızında neden mavi gorunduğunu sormamıza gerek kalmiyor :)

on error go to hell
Toplam Hit: 2036 Toplam Mesaj: 10