folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Medikal İşiyle Uğraşan Var Mı

Medikal İşiyle Uğraşan Var Mı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Mekanik vanliatör,  aspiratör cihazı, oksijen konsantratörü, oksijen tüpü, pas oksimetre vb sarf malzemeler için bu işi yapan var ise bilgi almak istiyorum. Trakeostomi solunumu için gerekli olabilecek araç gereçleri de öğrenmek istiyorum. Medikalci varsa bazı şeyleri siparişte edebilirim. Sgk ödemeleri hakkında da kesin bilgilere ulaşmam gerekiyor. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

mekanik v ayarını yaparlar basınç VS şimdi hasta nın kendi solunumu varmı ona göre modlu cihazlar var 

aspiratör vakum iyi olsun dene teknik servis iyi olsun direk sgk anlaşmalı medikal ciye git servis olayından net bilgi al 

pulsimetre nabız ve oksijen ölçer trakes varsa rahat olduğu saturasyon kaç onu gözleme 95 se 95 demektir ona göre ayarlama yap illa 99 a zorlama 

o2 sürekli vermez tolerans gelişir psikolojik bağımlılık a dönmesin 

fiyat konusunda bilgim yok ama uygulama takıldıpın6yer olursa numaranı pm at anlatayım sana geçmiş olsun 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    nereodi bunu yazdı

mekanik v ayarını yaparlar basınç VS şimdi hasta nın kendi solunumu varmı ona göre modlu cihazlar var 

aspiratör vakum iyi olsun dene teknik servis iyi olsun direk sgk anlaşmalı medikal ciye git servis olayından net bilgi al 

pulsimetre nabız ve oksijen ölçer trakes varsa rahat olduğu saturasyon kaç onu gözleme 95 se 95 demektir ona göre ayarlama yap illa 99 a zorlama 

o2 sürekli vermez tolerans gelişir psikolojik bağımlılık a dönmesin 

fiyat konusunda bilgim yok ama uygulama takıldıpın6yer olursa numaranı pm at anlatayım sana geçmiş olsun 

Mekanik vanliatör alındı (oksivent marka) 19.440 TL. Ödedik SSG geri ödeyecekmiş parayı. Hastanın solunumuna göre modları girildi.

Medikalci pas oksimetre satmak için çabalıyor (2.500 tl). SSG ödemeside yokmuş.  Bizde oksimetre var (70 TL) parmaktan ölçen. Doktor 70 TL olan yeter dedi. (hangisi doğru) 

Oksijen konsantatörü ssg karşıladı aldık ama evet sürekli vermiyecez demişlerdi. 

Aspilatör daha almadım. Ssg ne kadar karşılıyor bilmiyorum ama şerefsiz medikal 300 ssg karşılıyor üstüne 400 verecen dedi. Başka bir medikalcı bana toplam 450 lira ev tipi yeterli dedi. 250 ssg karşılıyor sanırım dedi. İnternette 330 SSG karşlıyor olarak görmüştüm. Bilgi kirliliği var henüz almadım. (Bu hafta içinde alınması şart)

Sürekli trake solunumu için gümüş satılıyormuş, şart dediler. Ölçü verecekler alacaz, 800-900 TL. SSG karşılamıyormuş. (doktor bilgisi)

Bunların yanında aspiratör kateteri için sürekli rapor, gazlı bez, bez, mama vs. için sürekli raporlar çıkacak, aile hekiminden 2 ayda bir yazdıracaz fakat biz ne kadarını ödüyoruz ? 

Bildiğin kadarını yazarsan sevinirim hocam. 

Toplam Hit: 730 Toplam Mesaj: 3
medikal