folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Microsoft; Google’I Dava Ediyor ... .

Microsoft; Google’I Dava Ediyor ... .

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BOZO
    BOZO's avatar
    Erkek

Microsoft, Google’ı dava ediyor      

Microsoft, eski bir üst düzey yöneticisini transfer ettiği gerekçesiyle arama motorları alanında rakibi Google’ı dava ediyor.      

Dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft ile internetin en büyük arama motoru Google, bir üst düzey yönetici nedeniyle mahkemelik oldu. Microsoft, Kai-Fu Lee adlı bir yazılım mühendisinin Google’da işe başlamasının, eski çalışanı ile arasındaki anlaşmaya aykırı olduğunu savunuyor. Microsoft ile yaptığı anlaşma uyarınca, sorumlu mühendis şirketten ayrılmasının ardından 1 boyunca aynı alanda bir başka rakibe transfer olamıyor.      

Microsoft, Seattle’da açtığı davada Google’ı kendi çalışanını transfer etmekle suçluyor. Yazılım devi, Google’ın anlaşma şartlarını bildiğini ve Microsoft ile anlaşmasını bozması için Lee’ye baskı yaptığını savunuyor. Lee, Google’ın Çin’de açacağı araştırma merkezinin başına geçecek.      

Kai-Fu Lee, Google’ın Çin’de bu yıl açılacak araştırma merkezinin başına geçecek.      

Sektör uzmanları arama teknolojileri ve diğer dijital servisler alanında Google ile Microsoft arasında kızışan rekabetin, yazılım devinin dava açmasında etkili olduğunu düşünüyor. Kimi çevreler Microsoft’un bu davayla başka çalışanlarının da şirketten ayrılanak Google’a geçmesini önlemek istediğini vurguluyor.      

Google’dan gelen açıklamada ise Microsoft’un iddialarının temelsiz olduğu ifade edildi ve transfer edilen yazılım mühendisinin firmada işine başlayacağına vurgu yapıldı.      

Kaynak: CNet.Com

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fugitive
    Fugitive's avatar
    Erkek
    microsoft sik yarışına girdi korkuyomu şu google'dan nedir ben bu search olayında microsoftun daha iyisini yapabileceğine inanıyorum zamanında icq'yu indirdiği gibi google'a karşıda projeleri olacaktır....

You think the game is over ? It has just begun ;)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sorcerer
    sorcerer's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

mantıklı aslında microsoftda üst düzey yönetici demek çoğu şeyden

haberi olan adam demek.. bu adam şimdi google giderse microsoftun

teknolojisinden haberi olacak demek.. buda bilişimde çok önemli bir etken

microsoft bu yüzden çok şey kaybedebilir..

Coco cola gibiyim hayatın tadıyım, rocco gibiyim çok şekerim, albeniyim bahanem çok, çikolatalı gofretim beni sevmeyen yok!...
Toplam Hit: 1720 Toplam Mesaj: 3