folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Microsoft-Nasa İşbirliği,Teleskop Programı

Microsoft-Nasa İşbirliği,Teleskop Programı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX
    ZyreX's avatar
    Erkek

http://www.worldwidetelescope.org/Home.aspx

Microsoft ve NASA dev bir anlaşmaya imza attı.İki şirket, gerekli teknoloji ve altyapıyı hazırlayarak en ilginç NASA içeriğini ortaya çıkarmak için bugünlerde yoğun bir uğraş veriyor. Yüksek çözünürlüklü bilimsel resimlerden Mars ve Ay'dan elde edilen verilerin toplanmasıyla şekillenecek olan iki şirketin bu ortak planına göre, Nasa'nın Kaliforniya'da bulunan Ames Research Center'ı 100 Terabyte'ı aşan verileri işleyecek ve ev sahipliği yapacak.

World Wide Telescope ise 2009 yılı boyunca verileri bir araya getirmek suretiyle verilerin halka açılmasıyla birlikte bu verileri Mars Reconnaissance Orbiter(MRO) ve Lunar Reconnaissance Orbiter'a (LRO) iletecek.

Bilindiği gibi MRO, 2006 yılından bu yana yüksek çözünürlüklü kamerası ve 5 farklı donanımıyla Mars'ta incelemelerde bulunuyor ve bugüne kadar Mars'tan en fazla veriyi dünyaya ileten bir NASA birimi olma özelliğini taşıyor.

--------

Çok kaliteli ve çok hoşuma giden bir program.Daha önce kullanmayan arkadaşlara tavsiye ediyorum.İlgili olanların çok hoşuna gidecek.Uzun anlatmak yerine birkaç anahtar kelime yazıyorum ilginizi çekerse indirin,müthiş kaliteli bir program.. Güneş Sistemi,Ay yüzeyinde panaroma!,Uzay,Evren,Dünya,Rehber Turları,Galaksi vs.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Eywallah hocam bu tip şeylere ilgim baya fazladır :)

Hemen clienti indirip deniyorum

Microsoftla iş birliği felanda var çok güzel..veriler işlenirken mavi ekran vermesinde :D:D

Aha aha :D işin esprisi tabi çok güzel bi ortaklık olmuş bi yerde microsoft fetişistiyim :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    bu uzay boşluğu dedikleri hakkat boşmuş hee

Toplam Hit: 1726 Toplam Mesaj: 3