folder Tahribat.com Forumları
linefolder Virüs - Trojan - Keylogger - BotNet
linefolder Microsoft"Un Geliştirdiği Bir Virus

Microsoft"Un Geliştirdiği Bir Virus

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Microsoft sonunda bunuda yaptı evet microsoft "SubVirt" adında bir virüs yaptı.
    Antivürüs yazılımlarının karşısında çaresiz kaldığı tek virüs şuan.

SubVirt "Virtual Machine Based Rootkit" (VMBR) adlı virüs işletim sisteminde değil ona paralel olarak sanal bir ortamda çalışıyor.Ve kullanıcıların bilgisyarlarını kontrol etme özelliğine sahip VMBR adlı virüs işletim sistemi altında kendini kurarak bilgisayarı yeniden başlatıyor sanal bir pc ortamında devreye giriyor.VMBR sisteme kurulduktan sonra akla gelebilecek tüm uygulamaları çalıştırabiliyor.Microsoft'un gerçekleştirdiği testler pishing e-posta sunucularının ve keylogger'ların çalıştırılabileceğini ortaya koyuyor.Kullanıcıların duruma nasıl müdahele deceği sorusu şu an yanıtsız. Kesinlikle farkına varmıyorsunuz.

Hackerler için büyük bir fırsat bence eskiyen teknikleri ve mantıkları çöpe atmak lazım artık çünkü antivürüs yazılımları sürekli yenileniyor

Kaynaklar :

http://www.viruslist.com/en/weblog?discuss=182153387&return=1

Chip dergisi Mayıs/2006

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaKoRa
    SaKoRa's avatar
    Erkek
    saol ertan bilgiler güsell

Kendinin tutulmuş olduğu aynı hastalığa tutulmuş başka bir hastayı iyileştirmeye uğraşan doktor..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    billgatesin annesi ile bi görüşmem gerekecek
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek
    microsoft nie böle bişe yaptıki?
    yakında kaspersky lab çaresini bulur :)

Amphetamine Logic.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rbtx
    rbtx's avatar
    Erkek
    tam olarak microsoft değilde microsoftun desteklediği dersek daha doğru olur en azından ertanın verdiği kaynak linkinde öyle yazıyor.
    Ordaki detaylara göre böyle birşeyin yapılması çok zor.En azından virüs yazanlar tarafından.Öteki taraftan böyle vir virüsten etkilenen kullanıcının zaten durumun farkına varacağını çünkü rootkitin system kaynaklarını tüketiceğini ve bunun farkedilir yavaşlamalara neden olacağını söylüyor.Bir diğer çözüm yolu ise harddiski usb bellekler veya cdler tarafından check edilip durumun düzeltilebiliyor olması.
    Sonuç olarak zor görünen bir teknoloji ama yapılabilir neden olmasın...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mystkal
    Mystkal's avatar
    Erkek
    Bütün kötü yazılımları Microsoft ve elemanları yazıo ben de Microsoft Domanin Mühendisiydim ordan biliom. Kimse seni evinde bilgisayar başında sorgulamıo istediğini yapıyorsun. İpneler bütün pisliği kendileri yapıyor.

Lord of Destruction
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    zumsuk nasıl la toplama garantisi olmaz a.k arızalı parçayı tespit et yolla onu gatrantiye almayan adamın a.korum her parçanın 3 yıla kadar garantisi var gönder 0 ile deyişsin gelsin :D

+

hdd fdisk olmadı anakartı şoklattır belki ipneler biosa bi skim yapıyor olabilir.

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    zumsuk arkadaşının nasıl başına gelicek bu virüsü microsoft test amacıyla gelecekte hacker saldırıları hakkında senaryo üretirken geliştirdi arkadaşına bulaşan virüs başka virüstür.... yok buysada live cd tak tüm partitionları sıfırlasın

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mystkal
    Mystkal's avatar
    Erkek
    Bu böcek direk bios a yerleşiyor,sistem le fazla işi olmuyor. Bios yedeği varsa onu kullansın. Benim de salak bi arkadaşım var okul bilgilerini ve şifresini çaldırdı bios trojanı yüzünden.

Lord of Destruction
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    act_a_fool
    act_a_fool's avatar
    Erkek
    saol hoja

hayat geçiyor gidiyor ben geçmiyorum ewde saatlere hiç bakmıyorum gce bile perddelerimi açmıyorum döner gelirsin die beklemiyorum hiçbir baharı iastemiyorum artık gülleri sewmiyorum http://www.mp3mekan.com/download.php?id=922
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek
    paraylamı bulaşıyor ??
Toplam Hit: 2362 Toplam Mesaj: 11