folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Mıknatısla İlgili Bir Soru ?

Mıknatısla İlgili Bir Soru ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    7eVeNPouND
    7eVeNPouND's avatar
    Erkek

sizce mıknatıs neden atomik haldeyken bile kutuplaşır ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

dünyanın elektomagnetik kutupları vardı galiba atıyorum kuzeyu kutbu "N" ise kendine S leri çeker ve +/- yükler gibi S leri kendine çekince N ielri iter onun bir bir kutup S bir kutup N olur herzaman

I am Jack's inflamed sense of rejection
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

bilmiyorum ama atomil boyut derken bi hata var gibi geldi. çünkü bildiğim kadarıyla mıknatıs bir element değil, o yüzden de atomu olmaz. olsa olsa molekülü olur. onun da kutuplaşmasını açıklamak (öyle bi durum varsa) pek zor olmayacaktır.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

bu durum magnetik elementlerin özelliği ile bağlantılı aslında. sonuçta ona magnetiklik özelliğini veren şey atomun yapısından geliyor doğrudan. atomunun yapısında eşleşmemiş spinleri olan elementler paramagnetik(magnetik özellik göstermeyen) oluyor. eğer ki elektronları hali hazırda eşleşmişse bunlara mıknatıslık özelliği var diyebiliyoruz hatta özel bir isim vererek ferromagnetik diyoruz. 

sonuç olarak, bir sürü atomdan meydana gelen bir çubuk mıknatısı, tek atom kalana kadar ikiye ayırmaya devam etsek sonuçta yine magnetik özellik gösterecektir.

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cicosz
    cicosz's avatar
    Erkek

demir nikel kobalt bileşimi oldugundan elementel değerlendirilir. manyetik alan olan her yerde boyutu ne olursa olsun kutuplanma görülür. elektromagnetizma der buna fizikçiler

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

mıknatıslanma zaten atomik boyuttadır.. elektronların dönüş ekseni düzgn ve paralel sıralnmıştır diye biliyorum ben

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    atomık halde kutuplastıgını nerden bılıyosun? Edit:bildigim kadarıyla manyetık ozellıgı gosteren atomlar deyıl maddedir, ve Mıknatıslık özelliği atomların yapısındaki elektronların hareketinden kaynaklanır. Dolayısıyla tek bır atom mıknatıslık ozellıgı gosteremez(veya kutuplasma) cunku bu maddeye ozgu bır davranıstır.

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

gidin biraz fizik okuyun .. tüm kuantum kitaplarında yazar bu..

maddenin özelliklerni belirleyen şey moleküler yapıdır zaten

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek

Tek bir atom ile kutuplaşma elde edemezsin. Bir iki ay önce fizik hocası özellikle üzerinde durmuştu elektrik yükünü ayırabildik artı yüklü parçacık eksi yüklü parçacık yaptık ama magnetizma için bu geçerli değil demişti. Her zaman bir N bir S kutbu olmak zorunda tek atomla manyetik alan oluşturamazsın.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

yerim öyle fizik hocasını

http://www.webhatti.com/fizik/48808-manyetizma-ve-elekto-manyetizma.html 

Toplam Hit: 1124 Toplam Mesaj: 10