Milyonuncu Hit Mailleri Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

1. Bazı arkadaşlar, aynı anda aynı hit birden fazla kişiye gelemez demiş...

Hit ve Sayfa görüntüleme sayısını birbirine karıştırmayınız.

Hit: Siteye giren farklı kullanıcıların sayısını gösterir...

Yani ben siteye girdiğimde hit 1 artar sitede bulunduğum süre içerisinde ne kadar fazla sayfa acarsam acayım, hit değişmez...

Her actığım sayfa sayfa görüntüleme sayısını arttımaktadır, biz sayfa görüntülenme sayısını tutmuyoruz...

Bu durumda ben siteye girdiğimde sayı bir arttığında, siteye başka birisi girene kadar sayı aynı kalmaktadır, e dolayısıyla aynı hiti bircok kişi görebilir...

Ortalama her ay 3 milyon gibi sayfa gösterilmekte zaten...

2. Bazı arkadaşlar, kod editlenmedi, firebug editlenmesi, chrome editlenmesi ile sayfanın fakeinin yapılabileceğini söylemişler...

E kafamız biraz basıyor haliyle :)

hiti ilk görüntüleyen kullanıcının username ve idsini applicationa atayıp kontrol edebiliyoruz, gelşimiş loglarda kimin hangi sırayla siteye girdiğini görebiliyoruz, aynı zamanda sayfada normalde dikkat edilmeyen bir köşede bir işaret çıkıyor, bu sayede ben anlıyorum resmin fake olup olmadığını, aynı zamanda sayfanın görüntüsünüde bozmamış oluyouz...

3. Elemanın teki 5000000 hiti çeken maili almadı yazmış, gitsin bi arkadaşa sorsun bakalım almış mı almamış mı, bilmeden sallamayalım...

4. Ekran görüntüsünü ilk yollayan arkadaşa maili verecez demiştik...

5. nolanded bana pm atsın mailini acalım...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kerim
    kerim's avatar
    Erkek

toplam hitde her refresh 'de 4-5 artıyo deli gibi ondan kıllandık ajax olsun orası Dil%20çıkarmış%3c3cara%3c20ağzı

(:
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

kerim bunu yazdı:
    -----------------------------

toplam hitde her refresh 'de 4-5 artıyo deli gibi ondan kıllandık ajax olsun orası Dil%20çıkarmış%3c3cara%3c20ağzı

-----------------------------

E hocam bi günde 15 18 bin kşi giriyo, aynı anda 3 kişinin girmesi normal bu durumda özellikle akşam vakitlerinde...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

herkesi beklerim :)

nolanded[at]tahribat.com

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
Toplam Hit: 1095 Toplam Mesaj: 5