folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Mini PC (Server Amaçlı) Tavsiye

Mini PC (Server Amaçlı) Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ntxsoft
    ntxsoft's avatar
    Erkek

Selamlar,

Yazılım geliştirme ile yoğun bir şekilde uğraşmaktayım ve geliştirme ortamımı iyileştirmek için değişik fikirler düşünüyorum. Sadece 2-3 kişinin kullanacağı bir makine toplamak istiyorum. Bu makine server olarak çeşitli programları barındırıcak (sql server, team foundation server bunlar en önemlileri). Gelelim neler istediğime;

Öncelikle makine 7/24 açık kalıcak. O yüzden sessiz ve az elektrik tüketmesi gerekiyor. Bunun yanında evde çok yer kaplamasını istemiyorum. Bu yüzden küçük kasası olucak.

Atom işlemcili pclerden 2gb ramlileri bu işimi görücek. Fakat biraz araştırdığımda daha az elektrik tüketen fakat daha performanslı işlemci tipleri varmış. Tam modelleri bilmiyorum celeron veya amd'nin bir serisi bu işi görüyor sanırım. Sizden istediğim az elektrik tüketen, az yer kaplayan nasıl bir pc toplamam lazım. Performans çok önemli değil yeterki programlar çalışsın ;)

enginkirmaci.com | Kişisel web sitesi, uyetakip.com | Ücretsiz Üye Takip Programı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

ikinci el bi laptop alsana?pentium m işlemcili thinkpadleri düşünebilirsin, atom dan daha hızlılar.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

edit hocam Notebook mu düşünüyorsun mini falan demişssin

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ntxsoft
    ntxsoft's avatar
    Erkek

notebook düşünmüyorum. ayrıca sıfır toplayacağım, aldıktan sonra birden bire bozulursa yaptıklarımı kaybetme riskim var. sorun çıkmamalı yani çıkabilir ama en azından güveneyim. ayrıca ıvırı zıvırı olmasın, işlemci+ram+board(lan olsun tabii)+harddisk yeterli benim için, masaüstü pcimden kontrol edeceğim başka hiçbişeye gerek yok. enerji tüketimi de çok önemli değil ama boyutları olabildiğince küçük bir kasa istiyorum.

enginkirmaci.com | Kişisel web sitesi, uyetakip.com | Ücretsiz Üye Takip Programı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erc
    erc's avatar
    Erkek

Anakart
    Ram(2adet)
    İşlemci
    Harddisk

Sanırım bunlar işini görür bir de kendine çekmece bulduğun zaman herşeyi onun içine toplayabilirsin :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

hocam bulduğun yerde vatan bilgisayar varsa orda oem satışları var ve yetkili arkadaşlara nasıl bi mini pc istediğini anlatırsan sana parça fiyatlarını felan çıkarıp kurulumunu yapıp hemen teslim ederler. Şahsen bi proje için bizede mini pc lazımdı 1-2 saat gibi kısa bir sürede mini pc mizi en düşük fiyatla güzelce kurulumunu yapıp teslim etmişlerdi öneririm

Toplam Hit: 1429 Toplam Mesaj: 6