folder Tahribat.com Forumları
linefolder Grafik - Animasyon - Flash - 3D Modelleme
linefolder Mobil Oyun Projesi İçin Ücretli UI Tasarım

Mobil Oyun Projesi İçin Ücretli UI Tasarım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madcrazy
    Madcrazy's avatar
    Erkek

Selam hocular,

İzometrik kamera ile cartoon bir oyun projesi geliştiriyoruz death race tarzı.

http://i.hizliresim.com/b292b8.png

http://i.hizliresim.com/5kqkmj.png

Oyun için gerekli olan iş, oyunun tüm UI tasarım kısmı, splash, menü tasarımları, oyun içi butonlar, oyunun iconu kısaca tüm 2d yükü için, tam olarak ihtiyaç olan şeyleri referans oyun göstererek belirtebilirim.

Daha önce bir oyun projesinde çalışmış ve aşırı kaliteli referans(lar)ı olan hocular varsa iletişime geçelim.

Hardcore Gamer - Android Game Developer
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek

hocam aradığın adam değilimde bulmuşken sorayım oyun motoru libgdx mi kullanıyorsun ?

birde bu izometrik haritalarda fizik motorunu nasıl ayarlıyorsunuz ben yapıyom mesela izometrik bir harita bir top bıraksam 2d olarak düz bir şekilde düşüyor oysa izometrik harita biraz daha eğimli. Box2d fizik motoru kullanıyorum. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    Keyr00t bunu yazdı

hocam aradığın adam değilimde bulmuşken sorayım oyun motoru libgdx mi kullanıyorsun ?

birde bu izometrik haritalarda fizik motorunu nasıl ayarlıyorsunuz ben yapıyom mesela izometrik bir harita bir top bıraksam 2d olarak düz bir şekilde düşüyor oysa izometrik harita biraz daha eğimli. Box2d fizik motoru kullanıyorum. 

Unity dir. 3d scene kullan kamerayı ortografik yap en basit çözüm.

Ben yapardım ui nizi ama 2 ay oldu bilgisayar tamir maceram, çalışamıyorum. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madcrazy
    Madcrazy's avatar
    Erkek
    Keyr00t bunu yazdı

Unity3d hocam bu motorda yer çekimi değerlerini sen veriyorsun default olarak normal dünyanın yer çekimini kullanıyor sadece kamera açısını değiştirerek yakalıyorsun istediğin stili

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

kardeş benim arşivimde bir şeyler olacaktı istersen PM at iletişim bilgilerini görüşelim. 

İmza...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    Madcrazy bunu yazdı
    Keyr00t bunu yazdı

Unity3d hocam bu motorda yer çekimi değerlerini sen veriyorsun default olarak normal dünyanın yer çekimini kullanıyor sadece kamera açısını değiştirerek yakalıyorsun istediğin stili

Bende size onu diyecektim. Oyununuz tam isometric olmamış, perspektif var.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madcrazy
    Madcrazy's avatar
    Erkek

güncel

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ceoden
    Ceoden's avatar
    Erkek

https://ceoden.artstation.com/
    Grafik referanslarım da var.. eğer yaratıcılık arıyorsan çocukluğumdan beri fantasy çizerim hayal gücüm ve görselime güveniyorum..

''Daha önce bir oyun projesinde çalışmış'' Buna cevabım;
    Unity den (oyun yapımından) zerre anlamam hatta toplum içinde ilk defa adını alıyorum.. ama referans vereceğin herşeyi yaparım, 3D + Animasyon, 2D Grafikler.. ne olursa.
    Yeter ki ederi olsun..

DBD 3docean.net/user/nokuf exarch.artstation.com Instagram.com/exarch.art
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madcrazy
    Madcrazy's avatar
    Erkek

pm attım 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek