folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Modem Değerlerimin Yorumlanması Ve Kabloların Etkisi - Türknet İçerir-

Modem Değerlerimin Yorumlanması Ve Kabloların Etkisi - Türknet İçerir-

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

VDSL Training Status:   Showtime

Mode:   VDSL2 Annex B

VDSL Profile:   Profile 17a

Traffic Type:   PTM Mode

Link Uptime:   0 day: 0 hour: 4 minutes

VDSL Port Details       Upstream         Downstream

Line Rate:      2.318 Mbps       17.890 Mbps

Actual Net Data Rate:      2.280 Mbps       17.842 Mbps

Trellis Coding:         ON                ON

SNR Margin:        8.0 dB            8.1 dB

Actual Delay:          0 ms              0 ms

Transmit Power:        6.4 dBm          14.2 dBm

Receive Power:      -23.9 dBm         -24.6 dBm

Actual INP:        0.0 symbols       0.0 symbols

Total Attenuation:       30.3 dB           38.8 dB

Attainable Net Data Rate:      2.283 Mbps       17.276 Mbps

herkese iyi akşamlar. şimdi yukarıya modem değerlerimi ekledim. ben bu neti 3-4 ay öncesine kadar sorunsuz 35mbit kullanıyordum türknet ile. ama bu 3 aydır hem stabil kullanamıyorum hemde 20-23mbit üzerine çıkamıyorum. adamlar santralin değiştiğini ısrarla 2-3 kez iddaa ettiler. ama küçük bi ilçedeyim ve burada teknik destek olarak 1 tane tek ttnet çalışanı var kendisi ile görüştüm son 6 ay içinde bi değişiklik olmadığını söylüyor santral konusunda. 

bende artık modem ve eve gelen kablolara kafayı taktım. eve telefon kablosu telefon direğinden geliyor fotoğrafını ekliyorum.

0854f42d ba59 4a0b b362 2d9736d2d8e4

siyah kablo direkten balkona geliyor. beyaz-mavi ince kablolar ise ek yapılmış durumda oradan modeme geliyor. öncelikle 2 kabloda gereksiz uzun ama bugüne kadar sorun olmadığı için ilişmemiştim. ek kısmı yak 1 konnektör (internette ismi böyle geçiyor) ile yapılmış. yağmur çamur filan oksitlenme filan olmuş olabilir. geçen baktım çamur kalıntısı da vardı. 

kullandığım modem zyxel 3312-b10b diye ttnet'in dağıttığı tırt modemlerden. ilk türknet bağlattığım zaman 2. el olarak almıştım iş görüyor diye başkasına bakmadım hiç. şimdi aklımdaki sorular şöyle.

1- direkten gelen ve ek ev içinde ek yapılan kabloları tam ihtiyaç olduğu kadarını bırakıp kalanını kesip atsam faydası olur mu ?

2- konnektör kısmında kir, pas yada oksitlenme varsa hat değerlerine bu kadar etki eder mi ? 

3- gidip kendim cat6 kablo alıp direkten eve cat6 kablo çektirsem bi faydası yararı dokunur mu ? ilçedeki saha elemanı yabancı değil kabloyu alsam gelip bağlantıyı yapar. gerçi internette bakınıyorum ttnet'in bu kullandığı siyah kablo içinde kaliteli diyenler var. 

4- sorun modem kaynaklı olabilir mi elimin altında deneme yapacak başka modem yok. o yüzden bi ihtimal yüzünden 300-400 modeme bayılmak istemiyorum.

yada yapacak bi şey yok mu ? artık bu şekilde idare mi edip internet var diye şükür mü edeyim. çünkü artık destek kaydı açmaktan bıktım adamlar sürekli evet hat değerlerinizde sorun var yönlendiriyoruz diyor ama sikleyen yok. 3-5 gün kayıt kalıyor sonra kedidir o diyip kapatıyorlar konuyu.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

sorunun tesisat yada modemden değil santralden gelen sinyalden kaynaklı. 

normal sartlarda bunların 2 katı değer alman gerekiyor 2 ihtimal var ya santralden kaynaklı yada tek kablo teması yok.

soru: splitter kullanıyormusun?

cybermole tarafından 20/Ara/19 22:41 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

normal sartlarda bunların 2 katı değer alman gerekiyor 2 ihtimal var ya santralden kaynaklı yada tek kablo teması yok.

Splitter yok hocam. Elektrik hatlarini yeniliyorlar 1 2 aydir buralarda onun etkisi olur mu bilmiyorum su na bana sebepsiz geliyor 1 bucuk yillik sorunsuz netin boyle lese baglamasi. Tek kablo temasi olayi mumkun mu acaba ?

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    cybermole bunu yazdı

Splitter yok hocam. Elektrik hatlarini yeniliyorlar 1 2 aydir buralarda onun etkisi olur mu bilmiyorum su na bana sebepsiz geliyor 1 bucuk yillik sorunsuz netin boyle lese baglamasi. Tek kablo temasi olayi mumkun mu acaba ?

elektrik hatlari tren yolu manyetik olusan hersey etkiler gecen gecen kablo bi hatdan geciyordur manyetik vardir etkiler ama benin tavsiyem o telekomda calisan arkadasin arkadasin cihazi varsa giristen bi olcsun kac gelio ordada ayniysa tesisatda yoktur sknti

ek olarak bide splitterla dene 

cybermole tarafından 21/Ara/19 01:04 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 10816 Toplam Mesaj: 4
modem değerleri ideal hat değerleri türknet