folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Modemden MAC Adreslerine İnterneti Kısıtlama

Modemden MAC Adreslerine İnterneti Kısıtlama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar daha önceki konumda biraz değinmiştim bu soruna ama görünmedi sanırım.

ben kiracıyım, binada ana modem var bulunduğum kat a kablo ile çekilmiş ve tplink modemle dağıtılmış internet mevcut.

ben ana modeme , normal modeme erişebiliyorum IP sınırı koyarak sınırlama yapmak istedim başarılı olamadım hatta modeme erişemez oldum. neyse bağlı cihazların MAC adresleri mevcut bunları MAC ile nasıl kısıtlayabilirim kaynak hedef kısımları var kısıtlama bölümünde onda başarılı olamadım.

modem airties 5342 Mac kısıtlama anlatır  mısınız nasıl oluyor?

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Teşekkürler hocam da ben engelleme değilde internet hızını dusurmek istiyorum mac ile

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

nac cözüm olur sanirim ama o modemde bu destek varmidir bilmiyorum.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    eyuperol bunu yazdı

Teşekkürler hocam da ben engelleme değilde internet hızını dusurmek istiyorum mac ile

aklım engele gitmiş :|

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

@Mykb hocamın yazdığı gibi Qos ayarı. Ip sınırlındaracaksın. Kendi ip ni sabitleyeceksin. Sadece kendi ip ne hız vereceksin. Mac ile nasıl yapılır bilmiyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

nac cözüm olur sanirim ama o modemde bu destek varmidir bilmiyorum.

Malesef yok hocam modem buradaki modem

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    baracuda81 bunu yazdı

@Mykb hocamın yazdığı gibi Qos ayarı. Ip sınırlındaracaksın. Kendi ip ni sabitleyeceksin. Sadece kendi ip ne hız vereceksin. Mac ile nasıl yapılır bilmiyorum.

hocam ip ile vermeyi buradaki anlatımdan ve buradaki videodan baktım ikisi de yapıyor ama birisi kaynağa diğeri hedef ise hedefe ip girmiş onu anlamadım.

ben internetin bağlı olduğu ana modemden kablo ile üst kata interneti çekiyorum oradan tplink le dağıtıyorum. 

ana modem üzerinden ip vererek kısıtlamak isteyince videoda ki adamın anlattığı VLAN 2 yi aktif ettiğim an ana modeme erişimi kaybediyorum modemi resetlemem gerekiyor ondan dolayı bende MAC ile kısıtlama yoluna gideyim diyorum ama başarılı olamadım, MAC ile kısıtlama nasıl olacak sağlam bir anlatım yok, araştırıyorum. bilen varsa önerileri bekliyorum

Toplam Hit: 11030 Toplam Mesaj: 8
modem mac kisitlama