folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Modemin Çekim Kalitesi Çok Sağlam Düşüyor, Ne Deneyebilirim?

Modemin Çekim Kalitesi Çok Sağlam Düşüyor, Ne Deneyebilirim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

merhaba gençler.

modem salondaydı, ben de salondaydım. mutlu mesut geçiniyoduk. oda değiştireyim dedim, yan odaya geçtim arada 2 duvar var sadece. lakin 5ghz ile bağlanınca sürekli kopuyorum, düşüyorum. 

etrafta çok fazla ağ var, muhtemelen onlar noise yapıyor ama kanal değiştirmeyi denedim, boş kanala geçtim hala aynı.

modemi odaya taşımak için evin ortasından kablo çekmem lazım onu yapmak istemiyorum.

modem turknetin verdiği ZXHN H298A. 

deneyebileceğim başka bir şey var mı ? 

keeneticten bi access point alsam 5ghz da aynı sorunu yaşar mıyım ? 

not: diğer odadaki pcyi rdp ile kullanıyorum, 2.4ghz la bağlanınca lag yapıyor, bu yüzden 5ghz ile bağlanma çabam var.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

merhaba gençler.

modem salondaydı, ben de salondaydım. mutlu mesut geçiniyoduk. oda değiştireyim dedim, yan odaya geçtim arada 2 duvar var sadece. lakin 5ghz ile bağlanınca sürekli kopuyorum, düşüyorum. 

etrafta çok fazla ağ var, muhtemelen onlar noise yapıyor ama kanal değiştirmeyi denedim, boş kanala geçtim hala aynı.

modemi odaya taşımak için evin ortasından kablo çekmem lazım onu yapmak istemiyorum.

not: diğer odadaki pcyi rdp ile kullanıyorum, 2.4ghz la bağlanınca lag yapıyor, bu yüzden 5ghz ile bağlanma çabam var.

Modemle cihaz arasıdndaki duvarı kaldır veya Ethernet kablosu çek :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

2.4 kullansan ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek

repeater al hocam

Tbt Dersimliler Derneği Başkanı :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serseri_1453
    serseri_1453's avatar
    Erkek

5ghzın en kötu oldugu yanlardan bırı 1 duvar bıle gırse ya hız sınyal gucu vs vs

neler yapabılırsın modem yazılım yukselt modemı soguk tut alıcı cıhazın antenını yonunu ayarla

en saglam yol rj45 :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

merhaba gençler.

aynı mevzudan müzdaripim ağ trafiği 10 dk olmasın direk bağlantıyı kopartıyor tekrar bağlanıyor saçmalıyor
    2.4 kullan en iyi çözüm tabi hız direk 65 mb lere düşüyor ama idare etcen :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek

Şunlar iş görüyor diye duymuştum.

https://www.hepsiburada.com/tplink/powerline-urunleri-c-3016744

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

5 için şunu fark etmiştim modem yerde iken 5 daha kötüydü çekimi . 

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Kesinlikle router kullan. Keenetic ectra ile ultra arasında süper sorunsuz internet kullaniyorum. Arka odaya geçtiğimde mobil internet ile islemmyapar iken şimdi kablosuz router ile evin her yerinde hatta dış bahçede bile kablosuz ile internette online oluyorum

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

merhaba gençler.

Kablosuz ağ da 2.4 hızının kanal ayarını 11

5ghz ağın kanal ayarını da 35 mi 36 mi ne yapmıştı müşteri hizmetleri uzak bağlantı ile. Bu şekilde dene istersen birde

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
Toplam Hit: 4743 Toplam Mesaj: 10
5ghz problem