Monitör Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek

Müridler bir monitöre ihtiyacım var. Ultrawide monitör kullanan var mıdır, tavsiye der misiniz ? 25" ufaklardan almayı düşünüyorum.

zigor tarafından 15/Nis/18 16:23 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Selam hocam Bende bir mac kullanicisiyim. monitor alirken kullanım amacin baski vs gibi bir sey değil ise benim tavsiyem LG29um68 serisi olan cihaz olacaktir.

Ben de kendime onu, eşime de viewsonic'in vp2770 modelinde cihazi sipariş ettim. 

Ben yazılım geliştirme için mac'in kendi ekranini kullaniyorum bu ekrani bitcoin takibinde kullanmak için sipariş ettim.

29 inc olmasinin en iyi özelliği ise ekranı 4 e bolup 4 farkli coini takip edebilmek ve doğru noktadan alsat yapabilmek benim icin.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

Selam hocam Bende bir mac kullanicisiyim. monitor alirken kullanım amacin baski vs gibi bir sey değil ise benim tavsiyem LG29um68 serisi olan cihaz olacaktir.

Ben de kendime onu, eşime de viewsonic'in vp2770 modelinde cihazi sipariş ettim. 

Ben yazılım geliştirme için mac'in kendi ekranini kullaniyorum bu ekrani bitcoin takibinde kullanmak için sipariş ettim.

29 inc olmasinin en iyi özelliği ise ekranı 4 e bolup 4 farkli coini takip edebilmek ve doğru noktadan alsat yapabilmek benim icin.

Teşekkürler, aynı durumdayız hocam.

Ultrawide modeli bende o sebeple düşünüyorum, iki tane 21lik ekran yanyana gibi bir durumu olacak, kullanışlı olabilir. Söylediğin gibi ekranı 4 e bölüp, grafikleri sürekli açık tutmak büyük kolaylık sağlar. Ama 29 olan da ufak gibi görünüyor sanki, çok inceler. Onun yerine 27" normal bir monitör alıp onun ekranı da 4e bölebilirim. Onda da aklıma takılan konu 1920x1080 çözünürlük sıkıntı olur mu, pikselleri saymak istemiyorum. 

Bütçeyi arttırıp 27" 2k monitör alabilirim ama doğru dürüst masa kullanan bir insan değilim, macbook dizimde evin her köşesini gezer. Her zaman evde de kullanmam, yanımda taşırım. Böyle olunca da gereksiz harcama oluyor. 

Şu an ki düşüncem bir tane 24" monitör almak, hp 24es yada dell p24 olabilir. Küçük gelirse bir tane daha alır yanyana kullanırım, toplam fiyat lg29um modeline yakın oluyor. 

Sizden bahsettiğiniz şekilde ekran 4e bölünmüş, coinlerin grafikleri varken bir ekran görüntüsü istesem, zor olur mu ? Bir örnekte görmek çok daha iyi olacaktır zahmet olmazsa.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek

up, 

Var mı başka bir tavsiye ? 

Bugün teknosa, vatan, media markt gezdim. 

Hp 24 es modeli en çok olandı. Fotoğraftaki kadar kaliteli değil, dandik bir monitöre benziyor. Çok dikkat etmeyince piksellerle alakalı bir problem de görünmüyor. Pek hoşuma gitmedi.

27" boyuttakiler çok iyi görünüyor, dev gibiler. Ama bunların da çözünürlük konusu sıkıntı, hep 1080p monitörler var. O kadar büyük ekrana dipten bakınca sıkıntı çıkarırlar sanıyorum. 

Sonuç olarak 24" almaya karar verdim, ilerleyen zamanlarda muhtemelen 1 tane daha alır, çift monitör kullanırım, macbook un monitörü hiç açmam. Dell ultrasharp modeli güzel görünüyor, kullanan birisi var mı ?  http://www.hepsiburada.com/dell-ultrasharp-u2414h-23-8-8ms-dvi-2xhdmi-display-usb-full-hd-ips-led-monitor-p-BD801327

Tek aklıma takılan konu, 24" monitöre bin lira verilir mi ? 

Toplam Hit: 1340 Toplam Mesaj: 4
monitör seçimi ultrawide monitör hp 27es