folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Monitör Tavsiyesi Yapar Mısınız? (Casper G700 ÜN Ekranı Çok Mat Ve Renkler Soluk)

Monitör Tavsiyesi Yapar Mısınız? (Casper G700 ÜN Ekranı Çok Mat Ve Renkler Soluk)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Casper G700 Aldım. http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_casper-excalibur-cn-g7k-6700a-17-3-in%C3%A7-%C4%B1ntel-core-i7-6700hq-2-6-ghz-16gb-1tb-240-ssd-gtx960-4-gb-notebook-1162815.html

Bilgisayar güzel tamam ama ekranı mat ekran renkler çok soluk. Beyaz arka plan sarı gibi duruo, açık mavi renk gri gibi duruo.Tam tersine gözü daha çok yoruyor.

Bu ekrandan kurtulmam lazım. Monitör tavsiyesi yapar mısınız? 21 inç alıcam en fazla. Monitör alırsam mecburen klavyede alıcam. Alternatif olarak teknik servise gidip ekranı değiştirebilir miyim? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    perize
    perize's avatar
    Erkek

Viewsonic VX2475SMHL-4K 23.6 2ms 4K Ultra HD Monitör gerci 21 inc degil ama tavsiye ederim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    venom88
    venom88's avatar
    Erkek

Casper laptapa o kadar para verdiğinemi yanalım yoksa ekran mat değiştirirmi teknik servis demenemi yanalım :) Yeni aldıysa direk iade ver  G

Gözünü seveyim 1050 ve 1060 mobil tarafda çıkmışken ve mobil ekran kartı ile masa üstü ekran kartı arasında bir fark bırakmamışken sen gtx960 ekran kartı olan laptopa 5k yı nasıl verdin hemde casper :)

Diğerini geri verip bunlardan bir tane al bençe en güzel ve mantıklısı o olur.

https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A7-V7-2.html

Senin ekran kartınla benim yazdığım ekran kartı arasındaki performans farkına bakabilirsin burdan.

https://www.youtube.com/watch?v=wEb0mWN5-gE

Nerden baksan oyununa göre %40 ile %80 daha iyi :)

Venom88 burdaydı.[Cevapını duymak istemeyeçeğin soruları sorma,sormak istemiçeğin sorulara cevap arama]
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

@venom88 hocam laptopu sadece yazılım amaclı kullanıyorum. Visual Studio açık oluyor hep. Benim istediklerim şunlardı ;

16 GB RAM , 6700HQ işlemci , 250 Ssd , 1Tb HDD, 17.3 İNÇ Ekran   Ekran kartı olmasada olur. Bu istediklerimi senin attığın pc de alabilmem için fazladan 750 tl daha vermem gerekıo  + 8gb ram + 1 tb hdd + windows lisans parası 6, 050  tl ye geliyor.

Ben şuana kadar hiç casper kullanmamıstım millet efsane derecede casper a karşı (muhtemelen herkesın gecmişte başı yandı) ama bu Excalibur serisinde, efsane ötesi ergonomik klavye var buz gibi bilgisayar mükemmel yapmışlar.Isınma yok gerçi yeni aldım ama ısıncağınıda sanmıyorum.

Kasası kalın. Dvd sürücüyü çıkartmıslar yerine fan koymuslar sanırım mukemmel tasarım olmuş.Bide ekran olayını halledersem süper ötesi olucak.Belki mat ekrana gözler alısır ama ben yinede parlak ekran ıcın cozumler arıyorum.

ÖNEMLİ NOT: Laptop alacaksanız mağazadan görüp alınca iade hakkınız olmuyormuş. Gidin mağazadan bakın internet sitesinden alın .Kanunen kapıda ödeme yaptığın ürünlerde 7 güne kadar iade yapabiliyosun. Ürün beklediğim gibi çıkmadı diyosun.Geri gönderiyosun.

Herhangi bi sorun olmasa dahi begenmeme hakkın var.

@perize Saol hocam ama 21.5 inc alıcam maksimum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Nasıl mağazadan alınca iade hakkı olmuyor hocam resmen tüketici haklarına aykırı bu söylediğiniz.

Şafak 1152!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Ürünü teknosa dan aldım.Müşteri hizmetlerini aradım dedimki; Ürünü mağazadan aldım ancak mağazadayken masaüstü koyu renkliydi herşey normal gözüküyordu. Sonra eve gelip laptopu 1-2 saat kullanınca baktım arkaplan beyaz olan sitelerde renk sarı gibi duruo tam sarı deıl tabıkıde ama renkler soluk gerçekte mavi olması gereken renkte açık gri gibi duruyo. Yani ben memnun kalmadım renklerden bunu getirsem değiştirme imkanımız var mı?

Telefondaki kişide dediki; Eğer internetten alsaydınız ürünü ürün arızalı olmasada değiştirirdik ancak şuanda bunu değiştirmek için arızalı olması gerekiyormuş. Ben mağazadan görerek almışım sonuçta. Eğer ben renk soluk dersem bu sefer servise gönderip rapor aldırıcaklar tabi serviste ürün sağlam der mat ekran olduğu için böyle der.Özetle üründen memnun kalmadım deme hakkım yokmuş.Mağazadan alırsam

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Bu arada  monitör isteyen varsa pm atsın 22'' philips var :) 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

anti-glare ekran kullanmışlar da panelin ne acaba tn mi ki 

Almanya Fatihi
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Aida ile baktım ama panel hakkında yazmamış bişey TN falan gibi kutusuna bakayım

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

21 alacaksan güzel bir crt öneririm. Crt alamıyorsan 23.5 inch c24fg70 al.

Toplam Hit: 1349 Toplam Mesaj: 10
mat ekran