folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Monitörde Siyah Renkler Kızıla Döndü

Monitörde Siyah Renkler Kızıla Döndü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

herkese iyi akşamlar. biraz önce bilgiyasarı kurayım derken monitör kutusundaydı ön yüzünde ekranı kaplayan mouse pad bırakmıştım. şansa kutuya değdim yüz üstü yere kapaklandı çok şiddetli değildi düşüş bişey olmaz dedim ama şimdi kurulumu tamamladım. koyu renkler kafayı yedi. siyahlar kızıla döndü koyu yeşil filan acayip bi görüntü oldu telefon ile çektiğim görselleri aşağı ekliyorum. açık renklerde bir problem yok gördüğüm kadarıyla.

sizce sorun ne olabilir ? evde açıp kurcalanacak bi durum mu yoksa yarın bi tamirciye mi göstersem. pc tamircisinden çok bi tv tamircisine gideyim diyorum bildiğim 1-2 yer var 20-30 yıldır tv tamiri yapıyorlar onlar anlar herhalde ama evde çözülecek bişeyse hiç dışarı ile uğraşma niyetim yok.

monitör led. aoc e2470swda diye geçiyor gerekir belki diye kalsın burada. kabloyu kontrol ettim. ekran kartını söküp anakarttan görüntü aldım. pc kapalıyken monitörü kapayıp açtım. sorunun monitörden olduğuna emin oldum.

Kreyzi tarafından 03/Haz/20 22:28 tarihinde düzenlenmiştir

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Bi yerleri gevşemiştir.. Baktır..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek

Kabloyu değiştirip bi dener misin

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek

Montla sıç

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    ehlikeyif bunu yazdı

Kabloyu değiştirip bi dener misin

Yedek dvi kablosu yoktu elimde sadece pc ve monitor girislerini degisip denedim ve tirnaklari kontrol ettim sorun yoktu. birde guc kablosunu degistirdim sonuc ayniydi.

Zaten dvi kabloyu sokup monitoru kapatip acinca marka ekrani gelir ya hocam orada bile renkler ayni kizila caliyor. 

@itcelik

Umarim abi oyle basit biseydir pek ugrastirmaz bizi.

@gaycalibur

Sg kanka -_-

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Durqrimast
    Durqrimast's avatar
    Erkek

kablo olduğunu düşünüyorum. En ucuz yollu ve iyi niyetli olan düşüncem bu

Nerede o eski günler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Başka bir bilgisayarla denedin mi?

İlk kez açıyorsan bilgisayarı bilgisayardan da olabilir..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

Baska kasa denemedim. Monitor sadece prize takiliyken pc ile ile alakasi yokken bile aynisini yapiyor. Tamirciyr biraktim bakip arayacaz dediler hala beklemedeyim. Basit bisey gibi duruyor ama balalim ne diyecekler.

edit: şimdi aldım monitörü. tamircinin demesine göre panel darbe almış içindeki film kırılmış. nasıl ekran kırılmadı film kırıldı bende şaşırdım diye ekledi. 80 liraya hallettik.

Kreyzi tarafından 04/Haz/20 20:58 tarihinde düzenlenmiştir