MS Vista İcin İlk Virus

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cezainca
    Cezainca's avatar
    Erkek
    MS Vista icin ilk Virus

Bilindigi gibi son günlerde Beta-Kullanicilara ve secilmis Coder'lere Windows'un yeni versiyonu MS VISTA'yi dagitmisti. Aradan kisa bir süre gecmesine ragmen Windows Sisteminin yeni Versiyonu icin ilk Virus yazildi. Virus'un sahibinin Avusturyali bir Coder diye geciyor ve Nicki 'second Part of Hell'.

Microsoft'un sevinci kursagin'da kaldi. Vista'nin normal kullanicilara satis tarihi gelmeden Rekor bir sürede Virus yazilmis oldu.

Antivirus Programlariyla Ünlü dev F-SECURE sirketi virus'un yazarinin avusturyali bir genc oldugunu belirtti. yukardada yazildigi gibi nicki 'second part to hell' ve 'ready rangers liberation front' hacker-grubuna ait. coder'in kimligi aciklanmazken. cevresi onu 'profosyonel bir codeR' olarak biliyor diye öne sürüldü.

vista'ya saldiri 5 kücük program halinde microsoft'un command shell bölümünde calisiyor. kafalardaki soru ise microsoft sirket'inin en son versiyon vista'nin bu modül'le birlikte satis'a sunup sunmuyacagi.

ceviri: manyak (hothackers.com)
    kaynak:krone.at,shortnews.de
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sorcerer
    sorcerer's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    adama ne çok bu koyuyo işte biz daha göremeden elin oğlu virüs yazmış. :(

Coco cola gibiyim hayatın tadıyım, rocco gibiyim çok şekerim, albeniyim bahanem çok, çikolatalı gofretim beni sevmeyen yok!...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Omega
    Omega's avatar
    Erkek
    vay anasina daha tr ye gelmedi valla

Warez i bıraktım hack işlerine tekrar giriyorum ..
Toplam Hit: 1419 Toplam Mesaj: 3