folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder MSI Vs Toshiba Laptop Tavsiyesi

MSI Vs Toshiba Laptop Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemkrc
    cemkrc's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar, 

Yaklaşık 5-6 yıldır toshiba laptop kullanmaktayım ve son derece memnunum. Tek bir gün dahi beni yarı yolda bırakmadı. Hem donanım hem işlevsel anlamda hiçbir sorun çıkartmadı fakat şu an yaptığım işler için ram ve işlemci yetersiz gelmeye başladı. Yeni bir bilgisayar almaya karar verdim sizlerin düşünceleri nelerdir merak ediyorum.

MSI Özellikleri

Fiyatı: 3899 TL

İ7 4800MQ 2.80GHZ. Turbo Boost İle 3.80 GHZ. İşlemci Hızı

32GB Ram 1800 Mhz

NVİDİA GE FORCE GTX 870M 192 BİT DDR5 Ekran Kartı Paylaşımlı 21GB  Paylaşımsız 3GB TOPLAM 24GB

256G MSATA SSD (Solid Stade Drive)

1TB 7200 RPM

17.3 FULL HD IPS  Diyagonal Ekran

LED KLAVYE (RGB)

Wlan & Bluetooth

Windows 10

DVD Optik Sürücü

USB 3.0

Toshiba Özellikleri

Fiyatı: 3799 TL

İ74700MQ Turbo Boost İle 3.40 İşlemci Hızı

24 GB Ram 1600 Mhz

3+14 NVDİA GTX 770M DDR5 192BİT 16 GB Ekran Kartı Paylaşımlı ve Paylaşımsız

1TB SSHD HİBRİD HDD

128 GB SSD

17.3 FULL  HD IPS EKRAN 1920-1080

HARMAN KARDON SES SOUND

AUDİO BANG

BLURAY

Wlan & Bluetooth

Windows 8.1

DVD Optik Sürücü

USB 3.0

Dip Not: MSI daha önce kullanmadım. Toshibanın gerek sağlamlığı gerek donanım yönünden beni üzmediği için uzun yıllar kullandım. Benimle aynı yıl lenovo alan ablam 6 yıl içerisinde 5 kez ekran menteşesi kırıldığı için değiştirtti. Ben çok şükür ilk gün ki sağlamlığı ile kullanıyorum. Bu yüzden tam bir toshiba aşığıyım:) fakat MSI 'da seçeneklerim arasına girdi.

Dip Not2: Toshiba teşhir ürünü hiç kullanılmamış kutusuyla duruyor. MSI ise çok temiz kullanılmış 1 yıl garantisi var. Sıfırlarına gücüm yetmediği için ikinci el bakıyorum. 

Yapacağım işlemler:

Android studioda çalışmak

Xamarin çalışmak

Adobe premier pro ile render almak

Çok çok nadir Crysis 3 yada gta 5 oynamak.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Edit.

mkyb tarafından 07/Ara/17 00:46 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Alakasız olacak ama, monster almanı öneririm. Yarın bir gün ebayden vga getirir takarsin mis gibi.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Fiyat çok pahalı geldi bana. İkisinde de 4. nesil işlemci var. Şahsen ben MSI'yı tercih ederdim. Sıfır düşünürsen https://goo.gl/QFK9Wr Bir kontrol et, belki bütçeni çok zorlamayacak vardır.

Olaylara karışmayın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Toshiba ben de cok kullandim, omurluk ama donanim anlaminda bana cok problem cikardi. Bir MSI furyasi basladi birkac yildir Turkiye'de. Surekli bilgisayar goturuyorum, surekli MSI. 

Bir de @Kaan i dikkate alabilirsin 3. bir option olarak. Tecrubelidir bu islerde :)

All I need is a possibility.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

hocam monster öneririm https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V12-1.html   kullanıyorum ama diğer ürünlerine  de bakabilirsin bilgisayar cok iyi. müşteri hizmetleri cok iyi. msi  uğraşma derim  alacağın bilgisayarı özelleştirirsin. ram artirirsin bütcene göre yaparsin.

Break Dance Bboy MaxeL
Toplam Hit: 1418 Toplam Mesaj: 6
laptop tavsiyesi msı vs toshiba