folder Tahribat.com Forumları
linefolder Database - Veritabanı
linefolder Mssql Den Nasıl Yedek Alıcam?

Mssql Den Nasıl Yedek Alıcam?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

kendi pc imdeki microsoft sql server 2012 ile veritabanı hazırladım.Bunun yedeğini almak istiyorum flash belleğe C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL10_50.SQLEXPRESS\MSSQL\DATA   burdaki .mdf uzantılı dosyayı kopyalasam yeterli midir?Yoksa başka ne yapmam gerek? Backup yapıyorum sonra restore yapmak isteyınce oluşturulan .bak dosyası bazen hata veriyo .bak dosyasını alsam sadece yeterli mi?.import data ve export data ile basarılı sekılde tasıma yaptım hostıngle kendi pc im arasında.import datada da şöyle bi uyarı verıyo bu nedendir acaba =

TITLE: SQL Server Import and Export Wizard

------------------------------

Warning 0x80049304: Data Flow Task 1: Warning: Could not open global shared memory to communicate with performance DLL; data flow performance counters are not available.  To resolve, run this package as an administrator, or on the system's console.

------------------------------

özetle attach detach,  backup restore,  import export  bunların hangisini kullanmam daha mantıklı 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Eğer aşırı büyük bir tablo değilse sql script oluşturabilirsiniz. http://stackoverflow.com/questions/1515969/exporting-data-in-sql-server-as-insert-into Ortaya çıkan betik içinde sadece sql cümleleri olduğundan veritabanı sürümünü (ya da veritabanı sunucusu yazılımını, örneğin mysql) değiştirseniz bile problem olmayacaktır.

YeniHarman tarafından 09/Ağu/14 01:03 tarihinde düzenlenmiştir

Olaylara karışmayın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

saol hocam çok ta bilmiyorum bu konuları aşırı büyük olması için kaç tablo kaç satır olması gerekiyo tüm tablolarda toplasan 5000 satır falan olur heralde bu sayı buyuk sayılmaz dımı mssql için

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

5000 büyük değil..yeniharman ın dediği gibi script ile de alabilirsin,ya da söylediğin gibi mdf leri alabilirsin (log dosyasını da saklamayı unutma), script alırken doğru seçenkleri seçmeyi unutma, çünkü bazen sadece tablo yapısını alıyor, bazen sadece verileri. o yüzden işaretlemen gereken hem data hem de tablo yapısı.. google da bunla ilgili örnekler bulabilirsin.. sql server script generator tool mu ne öyle bi zımbırtı vardı onunla da alabilirsin, management studio üzerinden de alabilirsin. youtube da örnek videoları v.s. vardır

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 1219 Toplam Mesaj: 4