Mssql'i Mysql'e Dönüştürme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek

Selamlar,

Halihazırda birçok firmaya web siteleri ve web uygulamaları geliştirmekteyim. Hosting şirketleri genellikle mssql'i sınırlı sayıda ve/veya ücretli olarak veriyor. Bu sebeple artık mysql kullanmak istiyorum ancak mssql i, mysql e çevirecek bir yazılım bulamadım. Navicat ile tabloları alabiliyorum ancak stored procedure, triger, view leri alamıyorum. 

Her türlü çözüm önerisine açğım. şimdiden teşekkürler.

NuLL29 tarafından 04/May/18 23:03 tarihinde düzenlenmiştir

.::::Tesadüfen Doğdum Mecburen Yaşıyorum Zorudan Ölücem:::...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jinpachi
    Jinpachi's avatar
    Erkek

pek anlamam ama şöyle birsey gordum...

https://www.youtube.com/watch?v=KWMGWKgxzYo

Yaşa, Öl...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Navicat hepsini alması lazım  nasıl almaz yahu

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek
    Jinpachi bunu yazdı

pek anlamam ama şöyle birsey gordum...

https://www.youtube.com/watch?v=KWMGWKgxzYo

hocam denedim ama o da sadece tabloları alabiliyor.

kaptan bende navicat alır diye ilk onunla denedim ama almadı. Başka önerisi olan var mı?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Hocam ben gecis yaptim. Cok tool script filan aradim olmadi. En sonunda kendim tek tek tablolari covert edip insertleri filan elle yaptim. Data migration icinde toollar var ama en kolayi sonunda kendi yaptigim oldu. Sorgulari asenkron yapar ve kodu duzgun yazarsan hizlica importta edersin kodlari. Milyonluk tablolari tasidim.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

Hocam ben gecis yaptim. Cok tool script filan aradim olmadi. En sonunda kendim tek tek tablolari covert edip insertleri filan elle yaptim. Data migration icinde toollar var ama en kolayi sonunda kendi yaptigim oldu. Sorgulari asenkron yapar ve kodu duzgun yazarsan hizlica importta edersin kodlari. Milyonluk tablolari tasidim.

Hocam selamlar, konu dışına biraz çıkmış olacağız ama..

Yazılımlarımda zaman içerisinde değişiklikler oldu. Tek değişmeyen şey ise veritabanı olarak mssql kullanmam ve veritabanı işlemlerinin tamamını stored procedurler le yapmam(sp leri linq ya atıp methot olarak erişiyorum). Şimdi diyorumki sp kullanmından vazgeçip direk entity framework kullanmayamı başlasam. En azından birdaha veritatanı değişikliği olduğunda böyle bir sorunla karşılaşmam. Linq üzerinden ulaştığım veritabanı metodları yerinede BLL üzerinde static metodlar kurgularım. Falan diye düşünüyorum. Yanlışmıyım.

NuLL29 tarafından 06/May/18 13:11 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 861 Toplam Mesaj: 6
mssql mysql convert çevirme