Muhabbet Kuşu Kafesi Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    egultekin
    egultekin's avatar
    Erkek

Öncelikle herkese Hayırlı pazarlar diliyorum. Ben evde Muhabbet kuşu besliyorum fakat ortalık çok dağılınca biraz sıkıntı çıkarıyor. Ankara'da marangoz veya bu kafes işini yapan bir mürid var mı acaba. Yada bana bu konuda araştırma yapıp yardım edecek birisi var mı ? Örnek kafes resimlerini yüklüyorum. Bu şekilde Ankara'da kafes arıyorum. Adamlar İstanbul'da satıyor. Ve gerçeten çok fazla para istiyor yani emeklerinin hakkı bu kadardır ama Ankara'ya kargo filan 2 katlı ürün 250 liraya geliyor.

Bu tarz yan tarafında yuvalıklı arıyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabadayi09
    kabadayi09's avatar
    Erkek

hacı şato gibi kafes istiyosun ve 250 kağıda çok diyosun o para normal o kafeslere göre 

birinden birini seçeceksin ya parayı kabul edip o saray gibi kafeslerden birine sahip olucaksın ya da 100 liraya kendi imkanların doğrultusuunda kuşların için bi gecekondu yapıcaksın :)

dediğim gibi o ürünlere göre 250 lira normaldir...

Biz türk filmlerindeki tecavüz sahnelerini izleyerek masturbasyon yapmış bir halkın çocuklarıyız, kimse bizden saf ve temiz duygular beklemesin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    egultekin
    egultekin's avatar
    Erkek
    kabadayi09 bunu yazdı

hacı şato gibi kafes istiyosun ve 250 kağıda çok diyosun o para normal o kafeslere göre 

birinden birini seçeceksin ya parayı kabul edip o saray gibi kafeslerden birine sahip olucaksın ya da 100 liraya kendi imkanların doğrultusuunda kuşların için bi gecekondu yapıcaksın :)

Ya normalde 167 lira filan kargo ile 250 lirayı buluyor Ankara'da olsa iki tane alıyorsun bu fiyata. Ama Ankara'da bulamadım en son yaptırmayı düşünüyorum. Hem marangoz olan bir mürid varsa oda kazanır hem bende uyguna yaptırmış olurum. :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabadayi09
    kabadayi09's avatar
    Erkek
    egultekin bunu yazdı
    kabadayi09 bunu yazdı

Ya normalde 167 lira filan kargo ile 250 lirayı buluyor Ankara'da olsa iki tane alıyorsun bu fiyata. Ama Ankara'da bulamadım en son yaptırmayı düşünüyorum. Hem marangoz olan bir mürid varsa oda kazanır hem bende uyguna yaptırmış olurum. :)

kimse artık bu tür ufak küçük işlerle uğraşmıyor en azından aydın da durum böyle milletin işi başından aşkın,

ha denk gelirse hatra binayen yaptırabilme olabiliten var 

denk getirirsin inş :)

Biz türk filmlerindeki tecavüz sahnelerini izleyerek masturbasyon yapmış bir halkın çocuklarıyız, kimse bizden saf ve temiz duygular beklemesin...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    egultekin
    egultekin's avatar
    Erkek

Eyw. Hocam ama gözünüze çarparsa yada denk gelirse bilgim olsun. Netice itibari ile onlarda rahat etsin canlı sonuçta :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Kardeş bence herhangi bir marangoza git,dayı de bunu yapabilirmisin ki bana kalırsa yapar.

İnan bizim memlekette yaparlar,ha bunun ölçuleri lazım dersen bak marangozluk olmayan tek kısmı o öndeki teller ki onlarda genelde sabit bir ölçüsü oluyor git bi kuşçuya abi bana bundan lazım de al ikitane sonra onlarla git marangoza. zaten o dediğim teller olursa marangoz çok rahat yapar çünkü onlarla güzel orantı kurulup ölçü tutturulabilir.

Ardından bak ordaki sunta,sen bununiçinde kaplan beslemiyeceksin bu şey parkeyle bile olur ki parkeyle yaparsan muhtemelen fazlada atmiyim ama en fazla 70 liraya yapılır. Ha yok dersenki sunta olsun içinde kuş yaşayacağı için pekte anlamam ama varsa 10 mm den ince suntayla veya adi suntalarla yapılabilirki o bile 100 lirayı geçmez.

Ayrıca bir öneri vermemgerekirse böyle güzel birşey yapıcaksan bunun azdaha büyüğü olsun(ki bence bu bile yeter) sevda veya cennet papağanı besle yavruları 40 50 tl den kapış kapış gidiyo.ama Çengel gagalı olmasada olur dersen golden finch besle yavruları 80 den aşağı gitmiyor ve süper yaratıklar.

Tabi ilk önce varsa burdan bir mürit veya tanıdığı kazansın paranı yoksa öyle git başkasına :)

erebos tarafından 29/Ara/13 13:18 tarihinde düzenlenmiştir

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

Benim yavru buda kafesde hiç durmuyor hayvan aşırı derece oyun oynamayi seviyor  yeşillik gördümü durmuyor :D

http://www.youtube.com/watch?v=4dwTJriitiM

MaxeL tarafından 29/Ara/13 13:21 tarihinde düzenlenmiştir

Break Dance Bboy MaxeL
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

bende daha yeni kafes aldım 

yavru aldım arkadaşta bir tane de büyük erkek var elimde ayrı kafeslere ayrı odalara yerleştirdim küçük olanı eğiticem oyuncu bir şey olmasını istiyorum 

sunyy2003 tarafından 29/Ara/13 13:35 tarihinde düzenlenmiştir

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

ayrıntı işlerle uğraşacak usta profili veriyorum, iş yeri evine yakın olan usta.

Ustalar bilir, şöyle bile biliyorlar, başka semtlerden ustaları bile tanıyorlar ona göre bir ustaya sor yapmazsa bile nerede yaptırabilirim diye. Ben topçulardan tavsiye alıp gitti taşlıtarlaya gayet mantıklı tavsiye vermişti usta bana işimi görmüştüm.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

zamanın varsa kendin yap hocam aynısını nolcak

der die das
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    egultekin
    egultekin's avatar
    Erkek

Öneriler için sağolun nerede yaptıracağımı bilmiyorum kendimde yaparım fakat malzeme ve ölçüleri nasıl olacak giderim marangoza ona göre kestiririm suntaları. Hazırlar daha uygun diye düşündüm fakat değilmiş :) Ankara'da bu işi yapan eleman yok hep İstanbul tarafı yapıyor kargo ücreti de çok fazla.

Toplam Hit: 1618 Toplam Mesaj: 11