Muhasebe Den Anlayan

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

Aramızda muhasebeci varmıdır. sormak istediğim birkaç husus var..

Evrim içi mürit..laugh is live..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek

özel değilse, direk yazsan en azından bilgili arkadaslar cevaplasın hocam. özelse de bence özel olarak soracagım pm den dersen daha acıklayıcı olur hocam.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek
    streetw1se bunu yazdı

özel değilse, direk yazsan en azından bilgili arkadaslar cevaplasın hocam. özelse de bence özel olarak soracagım pm den dersen daha acıklayıcı olur hocam.

burdan direk yazılan seylermidir yoksa bende gizli kalması gereken seylermidir onu donen olursa ona sorarak burdanda paylasırım ozaman. bilmiyorum işte .. bikaç konu var ücret mükabilindede yapılabilir sadece genel olarak birisi ben diye cıkarsa oturup görüşmek istiyorum bu konuyu

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek

Hocam sen şimdi bana özelden yaz, ben yarın gündüz cevaplarım.

Nova Vida !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

yazdım dostum. diğer arkadaslar içinde en son buraya detayları yazarım

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek

Ben vardim istersen yaz. Anladigim birseyse yardimci olmaya calisirim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek

sorabilirsin hocam

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

Konuyu gece açmıştık dostlar sağolsun nurdan arkadaşlar soruma yardımcı oldular. İşimi çözdüm. İşimi hallettim hadi kaç olmaz baştan bilgi sahibi değildim konuya bişey yazamadım. Kısaca özet geçeyim.

11 Ekim'de işletmenin açılışını vergiden yapmıştık. Açılış islemleri de garip şekilde gelişmişti. Yan dükkanda şikayet durumu olmuştu. Ona gelen memurlar bak basınız sonradan ayırmasın şimdiden halledin diyince bizde basit usulde açılış yaptık. O günden bu güne bu vergi levhası üzerinden ticaret yapılmadı. Dükkanımız atölye olarak kullanıyorduk. Hobi tasarım atölyesi dendi vergide. Herhangi bir fatura girdisi çıktısı olmadı. Zaten dükkanın tamamı geri dönüşüm malzemeleri dolu..

Buraya kadar özeti nurdan sonrası sorum şu işte..

Hiç bir işlem yapmadık vergi levhası dan sonra. Ne ruhsat ne oda kaydı hiç bişey yapılmadı zaten faal olmadığını belediye ekipleri falan gördü süre almıştık. Şimdi 2018 in son günü ya hiçte işle yapmayınca sonradan ceza gelecek yapmamız gereken bişey var mı diye sormuştum. Eş dost kulaktan dolma haberler gelmişti bana defter beyan yada e beyanname gibi şeyler yapmam gerekiyordu gibisinden.. buradaki arkadaşlara bilgisi olan vardır diye bunları sordum. Saolsunlar her amanki gibi imdadimisa yetişen oldu..

Sonuç olarak yapmam gereken bişey yokmuş. Vergi levhası eşimin üstüne olduğu için 3 aylık bağkur çıkmış. Hallettim sayılır. Beyanname vermek gerekiyormuş ama Şubat ayinda imiş. Giderim gelirim gozukmedigi için başka yapmam gereken bişey yokmuş.

Ha son olarak işletmeyi geç bildirme( 1 gün gecikme gözüküyor) yani sözde bugün geç bildirmiştir 24lira ceza çıkmış onu hallettim.

Sadede gelirsem bugün kapatma verilen az sonra işi bırakma yani. Eşim üzerinden düşürüp kendime açılış verilen..

Basit usul ve limited arasındaki farkları anlatabilecek biri varmı bu arada. Kira sözleşmesinden dolayı basit usul olmucak gibi. Limited bile olsa ticari bir kazanç olmucak.

Zaten Manavgat ilçesi sınırlarında bide Alanya sınırlarında normal yaptığımız bu işimiz var.

Edit: bu arada kendi işimizi kendimiz halledelim kafasında olunca ayak üstü gelişip muhasebeciler anlasmamistik bütün sorun burda başladı.

csabanci tarafından 31/Ara/18 11:51 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    djxeon
    djxeon's avatar
    Erkek

@xursi arkadasım yardımcı olabilir

djxeon tarafından 31/Ara/18 14:23 tarihinde düzenlenmiştir

yok amk imzam
Toplam Hit: 1174 Toplam Mesaj: 9
güç