folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder Muhasebe İle İlgili Programlar (İstek)

Muhasebe İle İlgili Programlar (İstek)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    racing_er
    racing_er's avatar
    Erkek

2yıllık muhasebe mezunuyum iş başvurularından önce bi kaç işe yarar program öğrenmek istiyorum elinizde muhasebe ile ilgili demo full farketmez programlar

varmı varsa yardımcı olurmusunuz?

reçel yapan kalpazan arı...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

Hoca sana;

LKS-2, LKS TIGER tavsiye ederim, windows tabanlı LOGO markalı proğramlardır, türkiye çapında yaygın kullanılan muhasebe proğramlarıdır.

Ayrıca;

ETA, LINK, BYTE bunlarda diğer yaygın proğramlardır.

Her ne kadar proğramlar isim olarak farklı olsada, farkları 1 elin parmak sayısını geçmez. Görsellik ve kullanıcıya sunduğu bilgi aktarımı dışında pek farkları yoktur.

LKS-2 ve TIGER'ı ve diğer proğramları resmi sitelerden demo olarak indirebilirsin.

Kolay gele.

Unutmadan, istediğin kadar kendini paralasanda, eğer muhasebe kodlarını ( tek düzen hesap planı ) bilmiyorsan, raporlama yapmayı bilmiyorsan işin zor derim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    racing_er
    racing_er's avatar
    Erkek

hocam muhasebe kodlarına bilgisine biraz vakıfım da işte program eksiimiz var okulda öğretilen şeklde bişeyde öğrenilmiyo mezun olduk pc yi almışken sen nası muhasebecisin oyunları dizmişin bi program yok demesinler öğrenmem gerek cv ye yazmak lazm vasıfsız eleman gbiyiz...programların birbirinden farkının az olmasına da sevindim eyw iş başa düştü bi kaçta download bölümünde var onlara da bakıcam eyw...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

YaSevYaTerkEt 'in söylediklerini öğren yeter sana. Her yerde onlar kullanılıyor zaten.

Bu arada proğram değil program.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

racing_er bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam muhasebe kodlarına bilgisine biraz vakıfım da işte program eksiimiz var okulda öğretilen şeklde bişeyde öğrenilmiyo mezun olduk pc yi almışken sen nası muhasebecisin oyunları dizmişin bi program yok demesinler öğrenmem gerek cv ye yazmak lazm vasıfsız eleman gbiyiz...programların birbirinden farkının az olmasına da sevindim eyw iş başa düştü bi kaçta download bölümünde var onlara da bakıcam eyw...

-----------------------------

Bende hep eskiler var, dos tabanlı onları vermeye gönlüm razı olmadı. Bence proğramları pc'ne indirmeden önce hangi şehirde yaşıyorsan ufak bir piyasa araştırması yap. Muhakkakki muhasebeci arkadaşların vardır, onların tanıdıkları vardır.

Araştırman gereken; kullanılan muhasebe proğramları. Kendi çapında bir yüzdelik tablo oluştur. Sonra karar ver.

Muhasebe büroları proğramlara pek bir bütçe ayorma taraftarı değillerdir. Genelde dos tabanlı eski tip proğramlar kullanırlar.

Neden  dersen; Büroda tutulan muhasebeden fazla bişey beklemek aptallık olur. Çünkü büroda tutulan muhasebe de stoklar, bankalar, çek-senetler, cari hesaplar, şirketin veya şahıs işletmesinin gerçek durumunu yansıtmaz, dağlar kadar fark vardır. Büro  muhasebesinde eleman, kdv + muhtasar + geçici vergi beyannamesi verir gerisini takmaz.

Ama orta ve büyük çaplı şirketlerde, fabrikalarda muhasebe kendi bünyesindedir. Buralar mecburende olsa son tip muhasebe proğramlarına yatırım yaparlar. Çünkü adam, stoğunda ki malı görmek ister, elindeki çek-senet miktarını görmek ister, ahmet ustadan alacağını, mehmet ustaya olan borcunu bilmek ister. 

Anlat anlat bitmez muhasebe, ben 2 yıldır işsizim. Keşke başka alanlara yönelseydin. Keşke... Çok pişman olacaksın :(

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    racing_er
    racing_er's avatar
    Erkek

hoca dediin dooru da ilk yazdıklarına göre hareket etsem daha dooru olucak fazla kasmaya gerek yok şuan şrkete de girsem bi iş verr gösterr akşama kadar onu yaparz... lks serisi eta tiger bunun gbi programlar yeterli, ilanlara göre hareket edicez zaten bakalım hayırlısı ilginize tşkkür ettm...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

Bak sana bi tavsiyede daha bulunayım, yaşın genç, geç kalmış sayılmazsın.

Aklını çelmek istemem onuda belirteyim.

Türkiyede muhasebe kavramı çok değişti daha değişecek.

Ara eleman kavramı bitmek üzere.

Muhasebe tamamen müşavirlik ve  danışman kimliğine büründürülmek isteniyor.

Bence bankaların gişe elemanı ve mobil destek elemanları ( özellikle garanti - akbank ) ilanlarına başvur.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek
    Bende LKS oneririm piyasada 100 TL 'den asagi bulacagini sanmam internette muhakkak bulursun ama .Zamaninda bende cok aramistim babam icin .

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    racing_er
    racing_er's avatar
    Erkek
    bugun ark soledi halkbank ın sınavı varmş diye, 21 kasımda sınav var kafama yattı da ilana istenilenlere göre para harcanıcak falan istenilenler yapılcak ıvırzıvır çok uğraştırıyolar girerim kabul edilmessem peder iki bacaamdan asar beni valla o kadar uğraştan sonra, ben müşavirlik diplomasını alana kadar ne iş olsa yaparım abi modundayım hocam...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek
    muhasebeye bulaşma kardeşim bir smmm stajer meslek mensubu ilerde mali müşavir olacak biri olarak sölüyorum nekadar dikkate alırsın bilmem para vermiyolar mükellef gözünde afbuyur o.c sun her daim, işveren gözünde kölesin  Türmob bizi öyle yarattı risk yüksek ortalama 300-1000 tl ücrete calısırsın ama en ufak bi yanlısta cezayı bayılırsın devlet dairelerindeki memurlar ayrı dert :) şu sınavı kazanıp stajı başlatmasam kahrı cekilecek meslek değil hı ruhsatı aldıktan sonra büroya ugramıyorsun saten Türmob un yarattığı kölelerden alıyorsun büroya elinie 3 kurus maaş arada sırada büroya gelip yada tlf huzursuz ediyorsun paranı alıosun tabi bu dedim dalgaya ulaşmak için baya yol katetmek para kaybetmek gerekiyor ssk mızı bile kendimize ödetiyolar a'q program ögreneceksen şirkette ön muhasebe yapmak için lks üretim işletmesinde çalısacaksan tiger muhasebe bürolarında çalısacaksan eta ve luca ögrenmeye bak muhasebe işi büroda ögrenilir ama orda da karın tokluna çalıstırırlar bişe ögretmezler ayak işine saga sola kostururlar eşin dostun varsa iş gösterecek onun yanına gir yada bilgisayarlı muhasebe kurslarına git halk eğitim veriyor 50 tl ye luca ögrenemk içinde bulunduğun ilde mali müşavirler odasına git zaman zaman kurslar açılıyor  bilgi edin staejerlik sınavına filan girip ruhsat almak gibi bi gayen yoksa bulaşma git başka iş yap yaş ilerlemeden

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
Toplam Hit: 1631 Toplam Mesaj: 10