Muhasebe Programı Vb De!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

bi muhasebe programı yazıyoruz.İstediğimz ve çözemediğimz şu

barkotu okuttugumda bırek programa yazmasını ıstıyorum. barkot okudugunda hem kayıt alcaz hemde stok sorgulıcak.en önemlısı texs boks a yazacakmı barkot okuttugumda?

yardm :)1

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Drawlord
    Drawlord's avatar
    Erkek
    hacım yazılabilir text box yapacan 1 tane sonra combomax ile gonder diecen form2.show olayı yapacan ve stok da olup olmadıgının sorgusunu ve fiyatını fılan orada yazacak da kodları fılan unuttum epey zamandır ugrasmıorm ama yardım eden biri cıkar umarim

Laf Yapacağına ICRAAT Yap!..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

http://www.sorucevap.com/bilisimteknolojisi/programcilik/visualbasic/sorucevap.asp?303322

denmi$. ne kadar dogru bilemem :/ elinde cihaz varsa dene derim. 

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiLoZoF
    FiLoZoF's avatar
    Erkek
    barkod klavye gibi çalışır tek farkı okur ve enter yapar mantığını çalıştır hoca imleç nerdeyse okudunu oraya yazar gerisi basit yazdırdığın alanın change olayına sen stok tablosuna bağlanıp sorgu çekiceksin o numarayı bulursa fiyatını felan aldıracaksın bulamazsa adamı uyaracaksın bulamadım böyle bişey yok istersen bunu sen stoğa kaydet diyeceksin evet derse adam kayıt formu açtıracaksın adam ordan kaydı girip tamam dedi mi bi global değişkende de 0 1 tutacaksın eğer o formdan yeni bi kayıt açılmışsa 1 olacak ve barkodu okuttuktan sonraki sorguyu yenileyecek bu arada commit yapmayı unutma veri tabanına yoksa çakar böylece fiyatı alıcak miktarı girecek deh diyecek carinin hesabına işleyecek öncesinde stoktanda girilen miktar adedince düşecek.sonra bi commit yaptın mı işlem başarılı ha ben hızlı satış yapıyorum dersen miktarla uğraşma 1 at geç tık kaydetsin stoktan düşmeyi ve veri tabanına commit yapmayı unutma geldik 3. kısıma sen kod olarak istiyorsan sana yardım edebilecek elemanlar var ama şimdi işin doğrusu eğer sen burda çakıyorsan sen o projeyi bitiremezsin en temel şeyler bunlar zaten.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Hoca ezbere gitmeyin.Olay yonetimi sorununuz.Textbox a ait textchange veya keypress gibi bir olay uzerinden islemlerinizi yapacaksiniz.Zaten barkod okuyan cihazi yonetmeyi biliyorsaniz , barkodun okudugu degeri herhangi bir textbox a aktarmayida biliyorsunuzdur.Bundan sonrasindada zaten textbox a okunan barkod degeri girince yani textchange olayi(text degisince) devreye sorgulama ve kayit ekleme gibi islemlerinizi devreye sokacaksiniz.Yani kisaca barkoddan degeri okutuyorsaniz textbox ait olay yonetimi ile sorunu cozersiniz.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 3008 Toplam Mesaj: 5