Muhasebeci Müritlere Bir Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Özel bir inşaat sektörüde Kalite Kontrol Teknisyeni olarak çalışıyorum. İşimiz bitti sayılır gelecek ay çıkışımı alacak gibiyim. Kafama takılan bir soru var. Daha önce hiç dikkat etmedim. Sorum şu

Şimdi bürüt maaşım örneğin 3500 tl Ocak ayı

Şubat ayında 3500

Nisan Ayında 3800

Mayıs Ayında 3850

Haziran ayında da 4000

Bu kümilatif toplam ayağına bürüt maaşım artıyor ama elime geçen para aynı tabi. Maaşta değişen bişi yok ama vergim artıyor. Şimdi benim çıkış verildiğinde en son aldığım 4000 tl bürüt ücret üzerinden mi kıdem tazminatım hesaplanır yoksa ilk maaşımda olan 3500 tl üzerinden mi hesaplanıyor. 

Bilgilendiren müritlere teşekkürlerimi bildirmekten onur duyarım :D

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavitutku
    mavitutku's avatar
    Erkek

son maaşın ne ise hocam kıdem tazminatın ona göre belirlenio. her sene bir maaş atıyor.

yani işten ayrılırken maaşın 4 bin TL ise, 3 sene çalıştıysan, 

12 bin TL para alırsın. genelde bişeyleri keserler 10 bin temiz alırsın :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek
    mavitutku bunu yazdı

son maaşın ne ise hocam kıdem tazminatın ona göre belirlenio. her sene bir maaş atıyor.

yani işten ayrılırken maaşın 4 bin TL ise, 3 sene çalıştıysan, 

12 bin TL para alırsın. genelde bişeyleri keserler 10 bin temiz alırsın :)

Maaş olarak demiyorum bürüt olarak söylüyorum üstad. Kümilatif vergi matrahına göre vergi dilimi yükseliyor ya en son verilen bürüt maaş üzerinden mi hesaplanıyor. Benim verdiğim değerler net maaş bilgileri değil. Bürüt maaş değerleri.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
Toplam Hit: 735 Toplam Mesaj: 3
kıdem tazminat ihpar