folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Muhendis Icin Notebook Tavsiyesi

Muhendis Icin Notebook Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ERERESEL
    ERERESEL's avatar
    Erkek

Kardeşim makina mühendisliğinde ilk senesi, notebook alacak.

Bir model bakmış, 

ASUS K55VJ-SX077D CORE i7-3630M 8GB 750GB 2GB GT635M 15.6" notebook fiyatı 1910 Tl.

http://www.teknomarketim.com/asp/show_stock.asp?product=K55VJ-SX077D  

Bu özellikte Asus iyi midir? Fiyatı bu özelliğe nasıl? Önerebileceğiniz başka notebook markası var mıdır? Teşekkürler...

Bir yalanın öyküsü bin gece söylenir.Bir doğru için yardan da serden de geçilir.Hile bir zehirdir,kıvrandırır kişiyi.Hile ile iş gören mihnet ile can verir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

yazmıştım ama ayrıntılı yazayım bari

Ben geçen seneye kadar 17" 1440x900 çözünürlüklü notebook kullanıyordum,

Yetmedi, 18.4" 1920x1080 çözünürlüklü notebook'a geçtim.

O da yetmedi

Laptobu 22" monitor aldım ona bağlıyorum.

O da yetmemeye başladı 24" alacam.

Bizim işte çizdiğin şeyde parça sayısı arttıkça çözünürlüğe ihtiyacın oluyor.

5-10 parçalık aparatlarda 15.4" 1300x768 bile yeterli gelebilir.

Öğrenciyim diyorsun, mezun olana kadar hatta mezuniyetten sonra 1-2 yıl da işimi görsün diyorsan, 15.6" 1920x1080 çözünürlüklü alman taraftarıyım.

Asus'un bir modeli vardı, i7işlemci, 555m, 15.6" 1920x1080, 6veya 8gb ram'i vardı. Kullandım 1-2 hafta çok iyiydi fiyatı da 2300dü 3 ay önce.

Kaan tarafından 17/Kas/12 19:05 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erngnctrk
    erngnctrk's avatar
    Erkek

http://www.pcdepo.com/samsung-535u4c-s02tr-notebook-urun8395.html

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Windows 8'li tabletler var.Ayaklığını takınca laptop alıyor.Öyle bi şey alın hemen dokunmatik ekranda çizimini yapar. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Bahsettiğiniz dizüstü bilgisayarın özellikleri bence yeterli. Ekran kartı olarak da 2. sınıf bir ekran kartı olan bir model seçmişsiniz, çizim çalışmaları esnasında sorun çıkarmayacaktır. Ancak eğer oyun oynamayı düşünüyorsanız, özellikle yeni çıkan oyunları en yüksek çözünürlükte oynatabilir diyemem. Ama orta ayarlarda oynatır diyebilirim. Oyun oynanmayacaksa bu yorumumu görmezden gelebilirsiniz.

Dediğiniz modelin fiyatının düşük olmasının nedeni FreeDos olması. Sizin için bir sorun teşkil etmeyecekse problem yok. Çizim programlarının en fazla ihtiyaç duyduğu parçalardan biri olan RAM miktarı da yeterlidir. Zaten daha yüksek RAM miktarı istiyorsanız ya masaüstü almanız gerekir, ya da ASUS, MSI gibi firmaların oyun bilgisayarı olarak çıkardığı modellerinden seçmeniz gerekir.

Son olarak, çizim için kullanan kullanıcılar genellikle yüksek boyutta monitör seçiminde bulunuyorlar. Ancak haliyle ağırlık da artıyor. Eğer taşıma sorunu varsa 15,6" ekranın çok sorun çıkaracağını sanmıyorum. Kardeşim mimar, yüksek lisans yapıyor. Kendisine yakın zamanda ASUS N56Vz-S4037V model bilgisayarı aldık, monitörü 15,6", çizim esnasında bir problem yaşadığını belirtmedi. Sadece bazı programlarda bazı butonlar fazla küçük görünüyormuş :) Aslında biraz da alışkanlık meselesi, yüksek çözünürlüğe alışınca sorun olmayacağı inancındayım.

ASUS marka olarak da benim tavsiye edebileceğim bir markadır. K55 serisinde internet üzerinde kronik bir sorun olduğunu belirten bir yoruma rastlamadım. Ancak yine de özellikle dizüstü bilgisayar işi şans meselesi. Eğer maddi gücünüzü biraz daha artıramıyorsanız alınabilir bir ürün diyebilirim.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

Takipteyim, bana da lazım bir makina.

We can be more, we can be much more.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ERERESEL
    ERERESEL's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler.

Bir yalanın öyküsü bin gece söylenir.Bir doğru için yardan da serden de geçilir.Hile bir zehirdir,kıvrandırır kişiyi.Hile ile iş gören mihnet ile can verir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanacasta
    sanacasta's avatar
    Erkek

ben aşağıdaki ürünü aldım çok memnunum. ekran kartı ve i5 işlemcisi oldukça yeterli.

http://www.istanbulbilisim.com.tr/ideapad-z580-59-332445-lenovo-dunyasi-fiyatlari-kampanyali-laptoplar-en-ucuz-dizustu-bilgisayar-modelleri-firsatlari-notebook-taksit-avantajlari,36377.html

https://twitter.com/ElliotticianRB
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serwo
    serwo's avatar
    Erkek

http://www.pcdepo.com/probook-rbg5810-notebook-urun8267.html

core i7 vs..-- 1250 tl.. (işlemci puanı 7.4-7.5 )

serwo tarafından 17/Kas/12 21:10 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1556 Toplam Mesaj: 9