folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Müridler Telefon Yedeklemesi Olarak Ne Kullanıyor ?

Müridler Telefon Yedeklemesi Olarak Ne Kullanıyor ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar misal telefonu resetlerken felan ne yedekleme kullanıyorsunuz ?

Bende xiaomi redmi5 plus var

mi suite programı ile bağlanıp her şeyi yedekliyorum format attım mı her şeyi geri yüklüyorum

ayrıca mi bulut eşitleme sistemi var ordan geri yükleyince klasör sıralaması wifi şifreleri felan her şey geri haline geliyor

sizin kullandıklarınız önerdiğiniz var mı ?

iyi forumlar

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek

İCloud tabiki a dan z ye alıyor her şeyi sağolsun.

“Fortes Fortuna Adiuvat”
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Icloud'dan başkası yalan. Çalıştığını bile hissettirmiyor, yeni telefona geçiyorsun herşey aynı yerinde.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

icloud extra olarak 50 gb alan aldım mis , google drive ve turkcell lifebox.

edit turkcelle hiç güvenmiyorum aq

DevilKingtr tarafından 05/Ara/18 09:45 tarihinde düzenlenmiştir

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Biriniz cahiller için .

telefon rehberi yedekleme

resim yedekleme

kısacası telefonu yedekleme için bi kaynak hazırlasa güzel olurdu . 

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Foto ve video için Google Fotoğraflar ve Yandex Disk kullanıyorum zira sınırsız alan veriyorlar. Bu arada Google benim telefonu Pixel cihazı olarak gördüğünden full kalitede bile kotadan düşmüyor. 😃

Diğer ayarlar içinde üretici markanın kendi bulutunun kullanılması en mantıklı. Tabi hep o markadan devam edecekseniz. Bu konuda en iyisi Apple. Uygulamaya giriş yaptığım şifreye kadar yedekliyor adamlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

ister iphone olsun ister android.

Fotoğraf ve video tutmuyorum cihazda hepsi google photosda.

rehberi icloud da bir kopyası diğer kopyası gmail de.

notlar google keep ve evernote da.

Peki niye herşeyi icloud  da tutmuyorum ?

rehber dışında herşeyi sıfırlayabilirim benim için rehber ve fotolar önemli + icloud a para ödemek istemiyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

iki sorum var  ben adrod kullanıyorum

1.Fotğraflar artık 50-100 gb ye doğru gidiyor bunu güvenli (online-bulut ) olarak nerde saklarım..

2. mesela telefon kilitlendi açılmıyor, yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyoruz.. ve servise göndermek de istemiyoruz gitti geldi 1 ay  .. yedek telefon da yok.. bilgisayara bağlayabilmek için şimdiden ne gibi ayarlar yapmak lazım.. (romu yeniden yükleyebilmek için)

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Foto ve video için Google Fotoğraflar ve Yandex Disk kullanıyorum zira sınırsız alan veriyorlar. Bu arada Google benim telefonu Pixel cihazı olarak gördüğünden full kalitede bile kotadan düşmüyor. 😃

Diğer ayarlar içinde üretici markanın kendi bulutunun kullanılması en mantıklı. Tabi hep o markadan devam edecekseniz. Bu konuda en iyisi Apple. Uygulamaya giriş yaptığım şifreye kadar yedekliyor adamlar.

Güzel bir trickmiş. Build proptan editliyorum şimdi :P

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Samsung kullanıyorum o yüzden samsungun kendi yedeklemesi var ana ekrandaki klasörün içindeki uygulamalara ses titreşim ayarlarına ve yüklü olan tüm uygulamalara kadar herşeyi yerli yerinde geri yüklüyor.

bundan önce ise;

SMS ve Arama kayıtları için SMS BackUp and Restore LİNK  ( Hafıza kartı ya da buluta yedekleyebiliyor.ben hafıza kartı kullanıyorum

Programları yedeklemek için LİNK ( Hafıza kartı ya da buluta yedekleyebiliyor.ben hafıza kartı kullanıyorum)

Fotolar zaten hafıza kartında buluta güvenmiyorum hiç birine.

Şifreleri ise Samsung Pass var ona kaydediyorum otomatik web browser ya da uygulamaya kopyalıyor.

Toplam Hit: 1047 Toplam Mesaj: 10
backup