Müzik Yapımı Konusunda Yardım.(Elec.House)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

Merhaba müridler. Sıkı bir müzik dinleyicisi olarak (günde ortalama 3 saat)  çevremden kulağımın iyi olduğu söylemleri artınca kendime de güvenerek electro house&dubstep (en çok ilgilendiğim ikili) müzik üzerine çalışmaya karar verdim. Olayı biraz araştırınca icra etmeden önce önüme bir çok kavram,program,enstruman,ekipman çıktı.

Fl stu.9 indirip inceledim.Oradan synthesizer a yol çıktı. Ordan oraya derken kafam allak bullak oldu.

Nerden başlamam lazım,hangi program kullanmalıyım,neler yapmam lazım uğraşan profesyonelleriniz varsa aşamalar şeklinde anlatmaya çalışırsanız sevinirim.Netteki çoğu bilgi birbirine zıt.

iyi akşamlar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By-alper
    By-alper's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hacım  iyi bir seçim yapmışın FL studio hakkında.

FL studiodan başlamak müziik dünyasını ve yaratıcılığını daha iyi geliştir,+FL studio çok kullanışlı,çok geniş kütüphanelere sahip + bide bu işeFL Studioyla başlamak bu işi daha çabuk kavramana sebeb olur.Neden dersen pluginleri yani cihazları kullanmak öğrenmek çok kolay.Zaten FL Studioda bunun için yaratılmış sanki.bu programı kullanan diğer programları havada karada kullanır.

sana tavsiyem bir kaç ay yani bi kaç müzik yaparken sadece Fl nin cihazlarını kulanarak yapmaya çalış şimdilik Fazla açılma açılmamandan kastım nekadar Çok plugin ne kadar çok cihaz ve kütüphane O kadar kararsız kalmana sebeb olur ve olduğun yerde tıkanır kalırsın ve hiç bişey yapamadan olduğun yerde kalırsın.İleriki zamanlarda beyninde farklı melodiler türetmeye başlarsın taki o melodilere ihtiyacın oluncaya kadar extradan plugin kullanma unutma aklında yeni melodiler yeni soru işaretleri yaratılmaya başlamadan yeni cihazlar aramaya başlama.

FL Studio Herzaman 10 Numaradır. Plugin ve kütüphane bulmak kullanmak çok kolaydır.

Hiç Hata yapmamış bir insan, Yeni bir şey denememiş demektir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WildWamqire
    WildWamqire's avatar
    Erkek

Fl studioda devam et...

Teorik olarak nota bilgisi edinmeye çalış 

tavsiyelerim notaları ögrendikten sonra fl studio ritm yaz ritm yazmada  notaları karıstırıyorsan  klavye tuşlarının üstüne küçük küçük notaların  isimlerini yazarsın hızlıca çözersin..

Örnek 

Q= Do

W= Re

vs  çözersin işi..

Mix falan takılcam diyorsan virtual dj var..

Abure cubure subure dubure re re re tey tey tey
Toplam Hit: 702 Toplam Mesaj: 3