folder Tahribat.com Forumları
linefolder Database - Veritabanı
linefolder Mysql Ve C# İle Yazılmış Masaüstü Programını Paketlemek

Mysql Ve C# İle Yazılmış Masaüstü Programını Paketlemek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar. Bir projemiz vardı 20 kişinin. Tabi bu proje gene 1 kişinin üzerine yığıldı oda ben oluyorum :).

C# ile .net üzerinde Windows Masaüstü uygulaması yaptım bir tane. Veritabanı ihtiyacını mysql ile kullanıyoruz. Sıkıntım şu ki bu programı kurulabilir halet getirmek istiyorum ancak sıkıntı şu ki kuracağım makinede muhtemelen mysql yüklü olmayacak. Ya da yüklü olsa bile kullanıcı adı ve şifresini bilemeyeceğim. Kurulumda otomatik olarak bir mysql server kurulmasını ve buna var olan veritabanının atılmasını sağlayabilirim? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Veri tabanı hazır attach edilmiş halde portable bir mysql klasorünü projeye eklesen daha kolay olur.

Visual studio setup projectten kolayca kurulum yaparsın (son versionda çıkardılar o setup proje tipini sanırım)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

internet bağlantısı yoksa programı kapat servera sonrada mysqli servera kur olmamı?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

O şekilde paketleyip yeniden dağıtma Oracle'ın lisansına aykırı olabilir, dikkat.

Olaylara karışmayın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

O şekilde paketleyip yeniden dağıtma Oracle'ın lisansına aykırı olabilir, dikkat.

edit

Andrei tarafından 16/May/14 02:03 tarihinde düzenlenmiştir

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Ticari bir uygulama olmadığı için lisans problem değil. Şimdi yatıcağım. Yarın cevapları incelerim ona göre cevap veririm.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
Toplam Hit: 796 Toplam Mesaj: 6