folder Tahribat.com Forumları
linefolder Database - Veritabanı
linefolder Mysql'de İnt Değerler Otomatik Olarak Null Olmuyor ? Değer Girmeden İnsert Etmiyor

Mysql'de İnt Değerler Otomatik Olarak Null Olmuyor ? Değer Girmeden İnsert Etmiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocalar int değerler  otomatik olarak  0 dönmesi gerekiyor normalde  ama hiçbi değer döndürmediği için veriyi insert  etmiyor her seferinde  scriptimi bi yere kurarken localhostta interger  değerleri tek tek null değerine  çevirmek zorunda kalıyorum çözümü nedir?

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

MySQL için;

'sayi' int => insert edilip değer girilmeyince null değerini alır

'sayi' int not null => insert edilip değer girilmeyince hata verir, değer girilmek zorundadır

'sayi' int default 5 => insert edilip değer girilmeyince 5 değerini alır ve not null ifadesi olmadığı için null değeri de alabilir.

'sayi ' int not null default 5 => insert edilip değer girilmeyince 5 ve not null ifadesi olduğu için null değeri alamaz

Acaba sorunun bunların dışında birşey mi?

Sadece bi imza..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    PcK0 bunu yazdı

MySQL için;

'sayi' int => insert edilip değer girilmeyince null değerini alır

'sayi' int not null => insert edilip değer girilmeyince hata verir, değer girilmek zorundadır

'sayi' int default 5 => insert edilip değer girilmeyince 5 değerini alır ve not null ifadesi olmadığı için null değeri de alabilir.

'sayi ' int not null default 5 => insert edilip değer girilmeyince 5 ve not null ifadesi olduğu için null değeri alamaz

Acaba sorunun bunların dışında birşey mi?

sayi insert edilip değer girilmediğinde null değeri almıyor

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Not null demedi isen Null olarak ataması gerekiyor. 

Şayet dedi isen Mutlaka default değer koy 0 vs gibi. (Tahminimce Foreign Key olarak kullanıyorsun)

PcK0 açıklamış zaten çözemezsen akşam bakarız TW den

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 1172 Toplam Mesaj: 4
mysql null int