Nedir Bu Erkek/Dişi Barkod Olayı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Merhaba , barkod okutmada yaşadığım problemleri bir barkod firmasının sitesinde canlıdan sordum bana şu aşağıdaki cevabı verdi ve ilk defa böyle bişey duydum. Var mı bilgisi olan nedir ne değildir bu erkek dişi muhabbeti.

Yaşadığım sorun şu : örneğin 10 tane barkodum var art arda okutuyorum. 

M170221340

M170221341

M170221342

M170221343

mesela burada M170221340 barkodunu okumuyor hiçbir şekilde ama diğerlerini okuyor. Baskı kaliteleri aynı barkod fontları aynı ve hepsi aynı okuyucu ile okunuyor. Bazen bu şekilde sorun oluyor ama mazen de hiç problem olmadan okuyor. İnsanı çıldırtan bir sorun.

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enicma
    enicma's avatar
    Erkek

merhabalar sana cevap veren arkadas dogru soylemis Bu olay benim basimada geldi envanter hazirlarken "datalogic quick scanlite serisi QW2100" modeli" barkod cihazi sirket barkodlarini sacma sapan kodlar atiyordu firmaya ornek barkod gonderdik barkod cihazina gore kod hazirladilar barkod cihazindan gondermis olduklari barkodu okuttuk sorun duzeldi 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    enicma bunu yazdı

merhabalar sana cevap veren arkadas dogru soylemis Bu olay benim basimada geldi envanter hazirlarken "datalogic quick scanlite serisi QW2100" modeli" barkod cihazi sirket barkodlarini sacma sapan kodlar atiyordu firmaya ornek barkod gonderdik barkod cihazina gore kod hazirladilar barkod cihazindan gondermis olduklari barkodu okuttuk sorun duzeldi 

Hocam perkon ile mailleştim adam sizin barkod çıktısı veren program yanlış barkod veriyor o yüzden okumuyor diyor. Tribe girdi ipne :D Şimdi ben bu barkod şirketinden ne istemem laızm. O olayı araştırırken sizin dediğiniz gibi farklı barkod standartları tanıması için değişik barkodlar okutma olayını gördüm ancak tiger cs26 adına hiç döküman yok sadece credle a tanıtmak için dandık standart kodlar var. Kafayı yedirecek bana. Nette de hiç döküman yok özelden mail attıklarım da para istiyor 2 tane bilgi söylemek için. 

next next next install
Toplam Hit: 1265 Toplam Mesaj: 3
sorun font erkek dişi barcode ean