folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Nefes Darlığı

Nefes Darlığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek

Merhaba beyler 1 senedir durumum böyle sigarayı bıraktım burun etlerim şişti radyofrekans yaptırdım 1 ay rahatladım daha beter şişti. Spreylerde kısa süreli tedavi ediyor uzun dönemde daha çok zarar veriyor ve geceleri nefes alamaz hale geliyorum. Artık burnuma hortum sokup etleri ayırıp onun içinden nefes almayı falan düşünüyorum. Ameliyat diyorlar ameliyatın daha büyük sorunlara sebep olduğu yeni yeni anlaşılmış. Camı bacayı açıyorum oksijen gelsin diye ama ne fayda durum aynı. Nefesimi tutmaya çalışsam 5-10 sn tutuyorum zorlanıyorum hayatımı feci halde etkiliyor uzun cümleler kuramıyorum hı hıyla yetinmek zorunda kalıyorum ne yapıcam bilmiyorum benzer durumla karşılaşan öneride bulunacak arkadaşları bekliyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Persebar
    Persebar's avatar
    Erkek

Hocam ciddi bir sağlık sorunu aramizda yasayanlar varsa nerelere yonlendirebilecegi hakkinda bilgi al onun disinda birsey deneme derim 2 gun daha rahat nefes alicam diye sonrasini boka atma paran varsa ozelde ol ameliyati derim.

gecmis olsun...

Sistemlerdeki güvenlik açıkları, onu üretenleri unutmamanız için üretenler tarafından bırakılan bir hatıradır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kelomar
    kelomar's avatar
    Erkek

hocam kilo durumun nasıl? ben de nefes almakta zorlanıyorum, bende göbek var, 5-6 kilo versen sıkıntı kalmaz diyor doktorlar ama hala veremedim :(

Geçen hafta yine KBB'ye gitmiştim, son gittiğim doktor da ameliyat dedi, radyofrekansı tavsiye etmedi ben de şaşırdım napacağımı.

Ameliyat olan arkadaşım var o da 1-2 ay rahattı sonra yine problemler başladı.

Detaylı bilgi aldğında paylaşırsan sevinirim.

Geçmiş olsun

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    network
    network's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun zor bir durum :(( 

Öncelikle teşhis nedir ? 

KOA veya daha hafif i astım olabilirmisin ? Yani burun etleri zannettiğin şey bu olabilir çünkü nefesimi tutamıyor ve uzun cümleler kullanamıyorum diyorsun ...

Bıçak altına yatmak herzaman çözüm değildir elbetteki bunu doktorlarımız çok daha iyi bilirler ama bazı işgüzar doktorlarımızda özellikle ameliyat ister malesef türkiye de yaşamaktayız . 

Benim sana " tavsiyem " GATA dan bir randevu al gözüs hast. bölümünden hatta siyami ersekten de alabilirsin ama GATA yı şiddetle tavsiye ederim . 

Randevu al diyorum ama sivil olduğundan öğretim görevlisine muane olmak istiyorsan 1 ay sonraya anca gün alabilirsin ama sni muane edecek kişide prof ve min rütbe albay olacaktır :) 

GATA da tüm imkan ve aletler var mesela tomografik anjio için istanbulda iki hastanede vardı biride GATA idi ;) 

Yani kısaca sen burun etin veya astım ki anlattığın koa ya benziyor ;) bir teşhis koydur ve sonuca ulaş bunuda en iyi gata gibi bir yerde yapabilirsin . 

Tekrar geçmiş olsun :( 

I Love Software , Software is a life...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek
    network bunu yazdı

Öncelikle teşhis nedir ? 

KOA veya daha hafif i astım olabilirmisin ? Yani burun etleri zannettiğin şey bu olabilir çünkü nefesimi tutamıyor ve uzun cümleler kullanamıyorum diyorsun ...

Bıçak altına yatmak herzaman çözüm değildir elbetteki bunu doktorlarımız çok daha iyi bilirler ama bazı işgüzar doktorlarımızda özellikle ameliyat ister malesef türkiye de yaşamaktayız . 

Benim sana " tavsiyem " GATA dan bir randevu al gözüs hast. bölümünden hatta siyami ersekten de alabilirsin ama GATA yı şiddetle tavsiye ederim . 

Randevu al diyorum ama sivil olduğundan öğretim görevlisine muane olmak istiyorsan 1 ay sonraya anca gün alabilirsin ama sni muane edecek kişide prof ve min rütbe albay olacaktır :) 

GATA da tüm imkan ve aletler var mesela tomografik anjio için istanbulda iki hastanede vardı biride GATA idi ;) 

Yani kısaca sen burun etin veya astım ki anlattığın koa ya benziyor ;) bir teşhis koydur ve sonuca ulaş bunuda en iyi gata gibi bir yerde yapabilirsin . 

KOAH belirtilerine baktımda olabilir, nefes boruları daralmış gibi hissediyorum bu akşamdan itibaren koşu yapmaya başlıycam bakalım fayda edicek mi.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    network
    network's avatar
    Erkek
    Psikolog bunu yazdı
    network bunu yazdı

Öncelikle teşhis nedir ? 

KOAH belirtilerine baktımda olabilir, nefes boruları daralmış gibi hissediyorum bu akşamdan itibaren koşu yapmaya başlıycam bakalım fayda edicek mi.

vakit kaybetme internetten araştır göğüs hastalıkları konusunda iyi yorumlar almış tecrübeli iyi bir doktor bulmaya çalış hastanesi önemli değil iyi bir doktor bulmak önemli .

Ama vakit kaybetme :( 

çok geçmiş olsun tekrar . Umarım acil şifalar verir rabbim. 

I Love Software , Software is a life...
Toplam Hit: 864 Toplam Mesaj: 6