Nereye Kadar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anisiz59
    anisiz59's avatar
    Erkek

aklımdaki bazı sorulara cevap bulamadım

mesela dtp nin  dil konusundaki tavrını nasıl karşılıyorsunuz

yani Kürtçe nin de resmi bir dil olması Türkiye de  var olan ayrımı yada dil sorununu daha da içinden çıkılmaz hale getirmez mi?

yada bölünme konusu mesela ayrı bir kürt devleti kurulması fikri, yani nedir bunun sınırları?

ya şimdi mesela güney doğu anadolu da ayrı bir kürt devleti kuruldu diyelim bu adamlar çıkıp da --hopppp---

TÜrkiyenin en güzel yerleri size kaldı İZMİR , İstanbull sizde ordan da pay isteriz derler mi demezler mi?

peki olası bir bölünmede istanbul yada diğer batı illerinde yaşayan kürt nüfusu ne olucak karşılıklı nüfus mübadelesi mi yaşanıcak???

yani  nasıl bir mantıkla ayrı devlet kurma heyecanına kapılıyorlar??*

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Geenmeboo
    Geenmeboo's avatar
    Erkek
    Türkiye'nin en güzel yerleri zamanında batısı deildi.Orayı o hale getirenler yine kendileri.kesinlikle Türkçe den başka bi dilin resmiyet kazanması kabul edilemez.

NEDEN? (soru olarak)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bortecine357
    bortecine357's avatar
    Erkek
    diyarbakır dahil gerisinde bir devlet kurmak istiyolar amaçları o bölgede dil dahil türkün t sini bırakmıcaklar kendileri okullar kurup kendileri eğticek dağdaki piçlerini getirip güvenlik kuvveti diye askerimizin yerine koyacaklar batıdaki şehir kadrosunuda istihbarat örgütü yapıp türkiyeyi  daha fazla nasıl böleriz diye planlar yapacaklar soruların cevabı bunlardır bana göre

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sagukn
    sagukn's avatar
    Erkek
    Kürtçe dil ve devlet konusu kabul edilemez.Zaten kürtçe diye bahsettikleri 8000 kelimelik seyin 300 kelimesi kendilerine ait.

Deli sevdalarım vardır benim çünkü ben Al Bayrağımın aşığıyım
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur35
    onur35's avatar
    Erkek
    kürtçe ve ayrı bir devlet kesinlikle olmaz olamaz.kürtçenin resmiyet kazanmasına da karşıyım.zaten bir dilini özelliklerini taşımıyor.bir kürt diğer kürtle kürtçe konuşarak zar zor anlaşıyor.ama trt de kürtçe yayın yapılıyor.

Tedariksiz sıçmaya giden domala domala taş arar...
Toplam Hit: 927 Toplam Mesaj: 5