folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Net Cafe De Tüm Bilgisayarlar Da Ses Hatası

Net Cafe De Tüm Bilgisayarlar Da Ses Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLcoL
    aLcoL's avatar
    Erkek

arkadaşlar tüm pc lerde deep freeze var. bi süre sorunsuz du ses. sonra bir uyarı veriyor. ben hizmetlerden sesi tekrar dan başlatmak ya da reset atmak zorunda kalıyorum.

bu sorunu bi türlü çözemedik.  Ses driverleri güncel kendi driver cd sinden kurduk.

reset atınca ya da hizmetler den sesi her defasında başlatınca düzeliyor.

deep freze açıkken hizmetleri açıyoruz fakat ses zaten başlatılmış olarak görüküyor.

verdiği hata :

http://resim.heyeti.com/images/72ads_z.jpg

Ayrıca handy cafe den clientlerden ekran görüntüsü alamıyoruz ve yöetimi alamıyoruz. bu sorunları çözmemiz lazım. bilgisi olan var mı acaba?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    V1PER
    V1PER's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

alman virüsü yemişsin geçmiş olsun, bende kafemde yemiştim, belirtisi ses kartını yok gösterir fakat birde windows 20 dk sonra fln otomatik tema fln değiştirir saçma sapan bişeyler yapar

ayrıca deep freeze i aşar, eğer pc lerde virüsten önce antivirüs yoksa virüs bütün pclere oturur, bütün ağına yayılmıştır, yapman gereken şey bütün pc leri tek tek formatlamak ve bu sırada intertin bağlı olmaması gerek ve ayrıca pc lerinden birbirine bağlı olmaması gerek, çünkü ip adresin sabit ise süreki ipye paketler yollanıyor ve ip adresin sabit ise telekomdan ip adresini değiştirt, sabit ip ye sürekli paket yollanıyor net felç oluyor ve bi süre sonra bi şekilde pclerde yine aynı virüs çıkıyor

yani ip adresini değiştirmeden sakın nete bağlanma, c d e ne varsa format atmadan işin içinden çıkman imkansız, makinenin birine avg fln kur komple test et dediğim gibi virüs çıkarsa yapman gerekenleri yazdım

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLcoL
    aLcoL's avatar
    Erkek

desene biz yan bastık :|

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLcoL
    aLcoL's avatar
    Erkek

peki her bilgisayara antivirüs kurmak şartmı hocam?

çünkü handycafe ye izin versem bile ağda bir sorun yapıyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

her makinada tabiki antivirus olması gerekir.Ben hepsine nod32 kurarım. kasmaz. Bide her makinanın D: sinde C: nin imajı vardır. çökerse pc ki deep freeze zaten var. Çok zor çökmesi.Olduda çöktü .usb den boot edip hemen image geri yüklerim 5dk ya doğrulur pc. Tavsiye ederim.BAştan uğraşmış olursun ama sonra kafan rahat olur.Virus girerse diğer pc den de hdd yi bağlar D: yi kopyalarım image alarak yine 20 dk ya hazır...

İmzalamazsam ne olcak?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

...... yedik desene işin yok  onca makineyi formatla

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLcoL
    aLcoL's avatar
    Erkek

bu usb den boot işi  1 tb lik usb hdd ye imajı yüklesem nasıl o imajı yüklerim hocam?

yani örn: acronis cd si ile  boot edip usb hdd deki imajı gösterebilirmiyiz?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

usb den kastım usb den çalışan xp ler var. usb den boot olduğu için hdd üzerinde c: ye imaj atabiliyorum. C: 5gb benim sadece windows ve gerekli programlar var. toplam 3gb yer kaplıyor .onun imajı da aynı hdd içinde D: de . o yüzden başka bi yerden yükleme yapmıyorum. d: de hazır olan c imajını c ye geri yüklüyorum.

istersen cd den çalışan xp cdlerinden bul. minipe xp diye arat bulursun. oda çok kullanışlı. onun içinde de acronis programı var. Hem istersen çökmüş başka pclerde müşteri pcsinde mesela dosya kurtarmak için başka pc ye hdd takman gerekmez.Cd den başlatırsın. c: deki dosyaları d: ye alır basarsın sonra xp cd si ile format. yada kendi pclerin için D: de imajı 2 dk ya geri yüklersin.

sadece c: bölümünün imajı d: de saklıyorum.Komple bütün hdd değil bak yanlış anlama.C: ninki D: de hazır .Bİşey olunca d: deki hazır c: imajını c: ye geri yüklüyorum.3 gb yer kaplamış oluyor d: de fazladan o kadar.

İmzalamazsam ne olcak?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLcoL
    aLcoL's avatar
    Erkek

Liquid bunu yazdı:
    -----------------------------

usb den kastım usb den çalışan xp ler var. usb den boot olduğu için hdd üzerinde c: ye imaj atabiliyorum. C: 5gb benim sadece windows ve gerekli programlar var. toplam 3gb yer kaplıyor .onun imajı da aynı hdd içinde D: de . o yüzden başka bi yerden yükleme yapmıyorum. d: de hazır olan c imajını c ye geri yüklüyorum.

istersen cd den çalışan xp cdlerinden bul. minipe xp diye arat bulursun. oda çok kullanışlı. onun içinde de acronis programı var. Hem istersen çökmüş başka pclerde müşteri pcsinde mesela dosya kurtarmak için başka pc ye hdd takman gerekmez.Cd den başlatırsın. c: deki dosyaları d: ye alır basarsın sonra xp cd si ile format. yada kendi pclerin için D: de imajı 2 dk ya geri yüklersin.

sadece c: bölümünün imajı d: de saklıyorum.Komple bütün hdd değil bak yanlış anlama.C: ninki D: de hazır .Bİşey olunca d: deki hazır c: imajını c: ye geri yüklüyorum.3 gb yer kaplamış oluyor d: de fazladan o kadar.

-----------------------------

anladım hocam çok sağolasın

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

umarım worm değildir ama worm gibi duruyor bütün ağa bulaştığına göre

Toplam Hit: 2220 Toplam Mesaj: 10