folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder .Net Master Page Yok Hatası

.Net Master Page Yok Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

İyi akşamlar, 
    local de çalışıyor ama sunucuya attığımda bu  1. hatayı alıyorum  ilgili satırı sildim tekrar attım  2. hatayı verdi  

visual studio da fark etmeden yanlış proje mi başlattım diye yeniden bir proje açıyorum master page ve 1 sayfa ekliyorum 2. hata geliyor gene 

yani sürekli master page yok hatası nasıl düzeltebilrim 

'/' Uygulamasında Sunucu Hatası.

Yapılandırma Hatası

Açıklama: Bu isteğe hizmet vermek için gereken bir yapılandırma dosyası işlenirken bir hata oluştu. Lütfen aşağıdaki özel hata ayrıntılarını gözden geçirin ve yapılandırma dosyanızı uygun biçimde değiştirin. 

Ayrıştırıcı Hata İletisi: "Microsoft.CodeDom.Providers.DotNetCompilerPlatform.CSharpCodeProvider, Microsoft.CodeDom.Providers.DotNetCompilerPlatform, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35" CodeDom sağlayıcısı türü bulunamadı.

Kaynak Hatası: 

Sunucuda bir uygulama hatası oluştu. Bu uygulamanın geçerli özel hata ayarları uygulama hatasıyla ilgili ayrıntıların uzaktan görüntülenmesini engelliyor (güvenlik nedenleriyle). Ancak yerel sunucu makinesinde çalıştırılan tarayıcılarla görüntülenebilir.

Kaynak Dosya: C:\Inetpub\vhosts\312reklam.com\httpdocs\test\web.config    Satır: 21 

Sürüm Bilgisi: Microsoft .NET Framework Sürümü:4.0.30319; ASP.NET Sürümü:4.6.1085.0

Ayrıştırıcı Hatası

Açıklama: Bu isteği yerine getirmek için gereken bir kaynağın ayrıştırılması sırasında hata oluştu. Lütfen aşağıdaki özel ayrıştırma hatası ayrıntılarını gözden geçirin ve kaynak kodunuzu uygun biçimde değiştirin. 

Ayrıştırıcı Hata İletisi: '/Main.Master' dosyası yok.

Kaynak Hatası: 

Satır 1:  <%@ Page Title="" Language="C#" MasterPageFile="~/Main.Master" AutoEventWireup="true" CodeBehind="Default.aspx.cs" Inherits="Crm.Default" %>
    Satır 2:  
    Satır 3:  <asp:Content ID="Content1" ContentPlaceHolderID="head" runat="server">

imza
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    sahinka bunu yazdı
     Hata İletisi: "Microsoft.CodeDom.Providers.DotNetCompilerPlatform.CSharpCodeProvider, Microsoft.CodeDom.Providers.DotNetCompilerPlatform, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35" CodeDom sağlayıcısı türü bulunamadı.

Kaynak Hatası: 

Sunucuda bir uygulama hatası oluştu. Bu uygulamanın geçerli özel hata ayarları uygulama hatasıyla ilgili ayrıntıların uzaktan görüntülenmesini engelliyor (güvenlik nedenleriyle). Ancak yerel sunucu makinesinde çalıştırılan tarayıcılarla görüntülenebilir.

Kaynak Dosya: C:\Inetpub\vhosts\312reklam.com\httpdocs\test\web.config    Satır: 21 

Sürüm Bilgisi: Microsoft .NET Framework Sürümü:4.0.30319; ASP.NET Sürümü:4.6.1085.0

Ayrıştırıcı Hatası

Açıklama: Bu isteği yerine getirmek için gereken bir kaynağın ayrıştırılması sırasında hata oluştu. Lütfen aşağıdaki özel ayrıştırma hatası ayrıntılarını gözden geçirin ve kaynak kodunuzu uygun biçimde değiştirin. 

Kaynak Hatası: 

Satır 1:  <%@ Page Title="" Language="C#" MasterPageFile="~/Main.Master" AutoEventWireup="true" CodeBehind="Default.aspx.cs" Inherits="Crm.Default" %>
    Satır 2:  
    Satır 3:  

Satır 1 de ki CodeBehind="Default.aspx.cs" yerine CodeBehind="Main.master.cs" yazıp dener misin hocam?

Titanyumun gücü adına!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

yok hocam

visual studio 2015 le mi alakalı acaba yeni açtıklarımlarımın hepsi bu durumda 

imza
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı
    sahinka bunu yazdı
     Hata İletisi: "Microsoft.CodeDom.Providers.DotNetCompilerPlatform.CSharpCodeProvider, Microsoft.CodeDom.Providers.DotNetCompilerPlatform, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35" CodeDom sağlayıcısı türü bulunamadı.

Kaynak Hatası: 

Ayrıştırıcı Hatası

Kaynak Hatası: 

Satır 2:  
    Satır 3:  

Satır 1 de ki CodeBehind="Default.aspx.cs" yerine CodeBehind="Main.master.cs" yazıp dener misin hocam?

Hocam hata sayfasını tam vermediğin için yanlış oldu sanırım. O hata default.aspx sayfasında oluyor ise senin yazdığın şekilde kalmalı.

Bende 2015 professional kullanıyorum hocam. Programda bir sorun yok ancak kurulumda atladığın şeyler olmuş olabilir veya hata vermiş olabilir. Birde localde çalışıp sunucuda çalışmıyor diyorsun. Sunucunun .net framework ayarlarına bakar mısın? Localde ki ile aynı sürüm mü?

Titanyumun gücü adına!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

framework sürümleri  sunucuda 4.5  ben 4 de denedim aynı problem oldu 4.5 de denedim gene aynı 

sıfırdan bi proje başlatıp atıyorum gene aynı hatayı alıyorum 

imza
Toplam Hit: 2308 Toplam Mesaj: 5
asp.net master page