folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayar Güvenliği - Backdoorlar
linefolder Net User Komutu Ve Bilgisayardaki Casus Sorunsalı

Net User Komutu Ve Bilgisayardaki Casus Sorunsalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

Geçenlerde birisi bilgisayarında yaparken gördüm de burada paylaşayım dedim.

Gerçekliği var mı ? yok mu ? bilmiyorum.

Bana saçma geldi ama belki olayın aslını bilen çıkar...

Başlat / çalıştır / Cmd

net user komutunu çalıştırdıgınız zaman bazen 1 bazen 1 den fazla bilgisayar ve kullanıcı ismi gözküyor.Bu kullanıcıların sizin bilgisayara bağlı kullanıcılar oldugu söyleniyor :S

işin aslını bilen varmı ?

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VisualBoy
    VisualBoy's avatar
    Erkek

o sadece bilgisayardaki kullanıcı hesaplarını gösterir,

bağlanma vs ile alakası yok.

HolyOne'a ulasinca, bildirecegim...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanal_Lord_28
    Sanal_Lord_28's avatar
    Erkek

pc in hp gibi birseyse orada helper asistans o diger admin sensin birde bir baska kullanici oturum acmis ve sen sadece oturumu degiustirmissin yani senin pcnde acik olan oturumlar disardan baglanan birileri degil....

Birak olece Kalsin Eskidendi Bizim mazimiz simdilerde ise sadece bilgi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

zuhahahhaha :D

o şey admin yetkisi olmayanlar başlat;+f1 olayından faydalansın yetki sorunu yaşamasın diye var :D

abuk subuk fikirler atıp ortaya help asistanı kapattıran,milleti qos la uğrastıran zihniyete....

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Haci o yillardir var yahu, bildigin microsoft help asistant. Bir zamanlar linux camiasi ortaligi ayaga kaldirmisti, bill dayi bilgilerinizi caliyor diye :D 

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Administrator : Yönetici hesabın

Guest : Ziyaretci Hesabın

IUSR ve IAWM : makinanda kurulu iis serverın sitenin dosyalarını çalıştırabilmesi için gerekli internet ziyaretci hesabı...

ASPNET iis kurulu ve .net framework kurulduğunda .nette yazılan siteler için...

Helpasistant da uzaktan yardımı etkinleştirdiğinde kullanılması için...

senelerdir lise-hack sitelerinde yazdığı gibi bilgisayardaki casusları temizleyin :|

Bill gates bizi izliyor :|

vsvs  vs vs vs

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 1883 Toplam Mesaj: 6