folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Network Uzmanlığı Nitelik, Sertifikasyon İş İmkanı Vs

Network Uzmanlığı Nitelik, Sertifikasyon İş İmkanı Vs

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek

Merhabalar iibf mezunuyum işimi değiştirmek istiyorum bir gsm şirketinde teknisyen olarak çalışan arkadaş network uzmanlığından bahsetti o anlatınca biraz ilgimi çekti ancak kafama takılanlar var sizlerden bilgi almak istedim.

İstanbuldatım  iki firmadan fiyat aldım sistem bulut ve Ağ sertifikasyon programı erken kayıt %50 falan 7.500 TL demişlerdi 1yaklaşık bir ay önce 8 ay kurs 320 saat

Bir diğeri msce+ccna 10 ay 250+100 saat 9000 TL olarak fiyat aldım

Şimdi bu sertifikasyon yeterlimi veya nereye yeterli hangi ölçekte yerlerde yeterlidir ve sektörde ki ücret ne civardadır.? 

Bu kurs için harcanan zaman ve para az buz değil ne derece geçerliliği olur bilmiyorum, zaten katılım sertifikası veriyor bunun yerine udemy veya farklı bir kaynaktan kurs alsam Microsoft sınavına haricen girsem olur mu? Olursa sınav için nasıl bir yol izlenmeli.?

Sektörde personele angarya iş yüklendiğine dair söylenti var sektörde olanlar bu tarz ve sektöre dair düşüncelerini paylaşabilir mi?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Advanced
    Advanced's avatar
    Erkek

Türkcell in kendi bünyesinde çalışırsan iyi

Ama Türkcell Ericcsona iş veriyor Ericsson da başka bölge çözüm ortağına devrediyor işleri

sahada çalışmış biri olarak  söylüyorum.

Bu sertifika tek basına iş yapar mı bilmiyorum

Son zamanlarda yalan söylediniz mi ? Yalan Söylemek insan doğasının parçasıdır ve herkes yalan söyler.Söylemeyenler ise yalancıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    majestiquo
    majestiquo's avatar
    Erkek
    MaTRiXe bunu yazdı

Merhabalar iibf mezunuyum işimi değiştirmek istiyorum bir gsm şirketinde teknisyen olarak çalışan arkadaş network uzmanlığından bahsetti o anlatınca biraz ilgimi çekti ancak kafama takılanlar var sizlerden bilgi almak istedim.

İstanbuldatım  iki firmadan fiyat aldım sistem bulut ve Ağ sertifikasyon programı erken kayıt %50 falan 7.500 TL demişlerdi 1yaklaşık bir ay önce 8 ay kurs 320 saat

Bir diğeri msce+ccna 10 ay 250+100 saat 9000 TL olarak fiyat aldım

Şimdi bu sertifikasyon yeterlimi veya nereye yeterli hangi ölçekte yerlerde yeterlidir ve sektörde ki ücret ne civardadır.? 

Bu kurs için harcanan zaman ve para az buz değil ne derece geçerliliği olur bilmiyorum, zaten katılım sertifikası veriyor bunun yerine udemy veya farklı bir kaynaktan kurs alsam Microsoft sınavına haricen girsem olur mu? Olursa sınav için nasıl bir yol izlenmeli.?

Sektörde personele angarya iş yüklendiğine dair söylenti var sektörde olanlar bu tarz ve sektöre dair düşüncelerini paylaşabilir mi?

Cisco nun kendi sertifikasyon eğitimini veren birçok kurum var. Cisco netacad son yıllarda eğitim tarafına çok önem verdi ve kendi açtığı eğitimlere katılanlara sınav ücretlerini yarı yarıya düşürüyor. Birçok üniversite de çalışan bilgi işlemciler bu eğitimleri veriyorlar ve yazdığınız fiyatların çok daha altında. https://www.netacad.com/nextgen-academies?academy_type=ca&field_geofield_distance%5Bdistance%5D=10000&field_geofield_distance%5Bunit%5D=6371&field_geofield_distance%5Borigin%5D=41.0082376%2C28.9783589&field_ngacademy_address_country=TR&location=%C4%B0stanbul

Linkten İstanbul daki tüm eğitmenler ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu kursları MEB hayat boyu öğrenme programlarında usta öğreticiler ücretsiz açabiliyorlar. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cevik
    cevik's avatar
    Erkek

http://www.agyoneticileri.org/

bu siteden network eğitimleri alabilirsin, uzakten eğitim tarzında eğitimler oluyor. Bahsettiğin paranın %10 civarında para veriyorsun ve online eğitim veriliyor. Gayet başarılı iki hocası var. tavsiye ederim.

Bu eğitim sonunda, kurs sonu sınavını geçersen Cisco CCNA sınavı için indirim dahi verebiliyorlar.

Parlayan bizi paylar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Takip

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayd
    ayd's avatar
    Erkek

Takip

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek

MCSE ve CCNA eğitimini almanı öneririm.

- Fakat eğitimi alacağın hocayı iyi araştır kitaptaki gibi anlatan adamsa hiç bulaşma sektörde aktif olarak görev yapan hoca bul ki eğitim esnasında sahada karşılaştığı sorunları seninle paylaşırsa yaşanmış acı tecrübeleri yaşamadan öğrenme şansın olur.

- Benim eğitmenim sahada aktif çalışan biriydi benim en büyük şansımda buydu şimdi Microsftta PFE olarak görev yapıyor.

- Sertifika ve eğitim işe alınmanda etki eder. Sertifika almak demek dump sorularını ezberleyip sınava girip para bayılıp aldığın bi kağıt parçası

- Sertifika sahibi olarak söylüyorum eğitim almadan da sertifika sahibi olabilirsin.

- Eğitim sonundaki projeler çok önemli 

- MCSE'de fiziki server raid ilo vs gibi işlemleri yaptıracak ve CCNA kısmında ise fiziki cisco router ve switchler üzerinde çalıştıracak kursları araştırmalısın

- Ama daha önce dediğim gibi eğitmeni iyi araştırmanı öneririm eğitmen iyi olursa hem kursu hem eğitimi hemde yapacağın işi sevdirir sana.

- Kursa başlamadan önce ise Udemydeki Baran Bilgehan'ın network ve sistem eğitimlerini gözden geçirmeni öneririm ön bilgi olması açısından.

---------- CCNA bittikten sonra ise Udemydeki Cemal Taner ve Aziz Bektaşın CCNA eğitimlerinide almanı öneririm kurs sonrası süper bi tekrar olur ----------

Aklına takılan bişey olursa PMden ulaşabilirsin.

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
Toplam Hit: 914 Toplam Mesaj: 7
i̇ş network