folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Nikon Coolpix L22 Hakkında

Nikon Coolpix L22 Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecement
    Gecement's avatar
    Erkek

nikon

NIKON COOLPIX L22

Özellikler

Karakteristik NIKON COOLPIX L22 GÜMÜŞ
    Bellek Kartı Standardı SD Secure Digital /MMC
    Efektif Piksel (Megapixel) 12.0 MegaPiksel4000 x3000
    Video Kayıt Özelliği VAR- 640 x 480 AVI film
    LCD Görüntüleme 3.0" color TFT LCD (230,000 pixel)
    Dahili Bellek 19MB dahili
    Sensör Tipi 1/2.33″ CCD
    Zoom 3.6x optik, 4x dijital
    Ek Özellikler Kamera Tipi Kompakt dijital fotoğraf makinesi
    Titreşim Azaltma Elektronik VR
    Odak Menzili Normal mod: 30cm, Makro: 5cm
    Depolama Sistemi Sıkıştırılmış [JPEG (EXIF )],
    Çekim Modu Otomatik mod, Sahne Modu, Otomatik Sahne Seçici, Akıllı portre modu, Film modu
    Otomatik Program Modu Portre, Manzara, Spor, Gece portre, Parti/iç mekan, Plaj/kar, Günbatımı, Alacakaranlık/sis, Gece manzara, Yakın çekim, Yiyecek, Müze, Kopya, Ters ışık, Panorama yardımcısı, Havaifişek gösterisi
    Çekim Modu Tek, Sürekli (yaklaşık 0.9 fps'de 5 çekime kadar), BSS (En İyi Çekim Seçici), Çoklu çekim 16 (tek patlamada 16 kare)
    Video Kayıt Evet (sesli)
    Pozlama Ölçüm Sistemi 256-segment matriks ölçüm, Merkez ağırlıklı ölçüm, Nokta ölçüm
    Hassaslık Otomatik (otomatik kazanç ISO 80-1600)
    Beyaz Ayarı Otomatik, Önceden ayarlı manuel, Günışığı, Ampul, Floresan, Bulutlu, Flaş
    Self-Timer 10 sn. bekleme
    Flaş Senkron Modu Otomatik, Kırmızı göz azaltma ile otomatik, Kapalı, Dolgu flaş, Yavaş senk.
    Pictmotion Hayır
    Desteklenen Diller Toplam 24 dil
    Güç Gereksinimi Şarj edilebilir Ni-MH Pil EN-MH2 (opsiyonel) x 2, AA-boyutlu pil (LR6/L40 alkalin, veya FR6/L91 lithium) x 2, AC Adaptör EH-65A (opsiyonel)
    Pil Ömrü Alkalin piller ile yaklaşık 240 çekim; Lithium piller ile yaklaşık 660 çekim; EN-MH2 piller ile yaklaşık 420 çekim (CIPA standartlarına bağlı olarak)
    Boyutları Yaklaşık 97.7 × 60.5 × 28.3 mm
    Dahili Aksesuarlar Askı AN-CP19, LR6/L40 (AA-size), Alkalin pil, USB kablo UC-E6, Software Suite CD-ROM
    Ağırlık (Pil ve hafıza kartı olmadan) Yaklaşık 183 g

Herkese merhaba...

Bugün yarın bu makinayı almayı düşünüyorum. Makinayı kullanan, inceleme fırsatı bulan yada genel bilgisi olan arkadaşların fikrini almak isterim.

Yine bu işten anlayan arkadaşların fiyat/performans aralığındaki alternatifi olabilecek makinalar hakkındaki yorumları nelerdir? Artıları-eksileri neler?

Solak Cerrah
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcellencE
    ExcellencE's avatar
    Erkek

pilli olması iyi değil bence

şarjlı olsa daha iyidir

diğer özellikleri senin ihtiyaclarına göre değişir ki idare eder gibi gözüküyo

Yapay zeka, zeka değildir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mosquit0
    mosquit0's avatar
    Erkek

digital makına :| bu makınayı en fazla 1 sene kulanırsın ondan sonra ordan burdan bı sorun verır bı sekılde eger ben sadece fotograf cekıcem dıyosan bu makına yada türevlerını alabılırsın sonucta hepsı bırbırınn aynısı ama ben gercek fotograflar cekmek istıyorum dıyosan al bi anlog makına tercıhen canon ae1 ya da nikon f serısınden hem ucuz hem kalıte eskı olmalarına rağmen 8)

adaletin bu suçu önleyemiyecek olduğunu düşünüyorsan yargıçda sen ol cellad da
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecement
    Gecement's avatar
    Erkek

Makinanın kullanım amacı hobi olarak değil sadece anıları ölümsüz kılmak :) Ama çektiğim fotoğraflarda net, yüksek çözünürlüğü görmek istiyorum. Karanlık alan çekimleri, hakeret halinde görüntü yakalaması iyi olsun bulanıklık oluşmasın vs...

Ama en nihayetinde kullanım amacı tamamen gündelik olacak.

Solak Cerrah
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mosquit0
    mosquit0's avatar
    Erkek

o zaman bu makina işini görecektir 8)

adaletin bu suçu önleyemiyecek olduğunu düşünüyorsan yargıçda sen ol cellad da
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amg
    amg's avatar
    Erkek

bence nikon alma. bende de coolpix serisi bir makine var aldığıma pişman oldum. flaş ışığının ayarı yok ve çok fazla ışık çıkaryor. yüzler hep parlak çıkyor. ayrıca çektiği videolarda motor sesi gelyor. ben bunu ilk önce bir sorun sanıp teknik servise gönderdim. sorun yok dediler. sonra araştırdım ki nikon ların geneli bu şekildeymiş.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    End_User
    End_User's avatar
    Erkek

fotoğraflarda netlik istiyorum demişsin ama çözünürlüğe göre sensör boyutu çok küçük (1/2.33") öyle olunca da büyük ihtimal fotoğraflarda noise olacak, bu makine için en ideal çözünürlük bence en fazla 8 mp olması lazım. Bana sorarsan sensör boyutu büyük (örn; 1/1.6") ama çözünürlüğü en fazla 8 mp (fazlası gereksiz) olan bir makine tercih edersen 12 mp olana göre çok daha kaliteli fotoğraflar elde edersin. tabi iso gibi başka kriterler de var ama onların tercihi hakkında net bilgim yok

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecement
    Gecement's avatar
    Erkek

Yukarı

Solak Cerrah
Toplam Hit: 2333 Toplam Mesaj: 8