folder Tahribat.com Forumları
linefolder Fotografçılık ve Digital Fotograf Makineleri - Video Kameralar
linefolder Nikon D300 18-200 Lensle Aldim Fotograflar Karanlik Cikiyor Nasil Ayarlamam Lazim

Nikon D300 18-200 Lensle Aldim Fotograflar Karanlik Cikiyor Nasil Ayarlamam Lazim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Merhaba 

Temiz 150 shutter olan nikon d300 18-200 kit lensle satin aldim adamin birisi almis kullanmamis sadece 150 adet cekim yapmis, ama makinayi ayarlamadim ilk kez dslr aldim bu makinanin ayarlarini nasil yapiyoruz cozemedim bir turlu fotograflar karanlik cikiyor gibi birde cok keskin net cikmiyor gibi buraya fotograf atabilirim isterseniz.

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

herhangi bir fotoğraf eğitimi videosundan vs gir hocam önce. Diyafram, ISO, pozlama vs biraz kurcala öyle giriş. En basitinden düşük isoda ev ortamında çekiyorsundur karanlık, sarımtrak çıkıyordur muhtemelen.

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

inşallah o da karançık çekiyor diye satmamıştır :)

otomatik ayarlarda da mı karanlık çıkıyor?

İmzalamazsam ne olcak?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

P modu varsa bu modda bi dene hocam. manuel içinse enstantene hızını düşürebilirsin ya da isoyu arttırabilirsin.

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

Fotoğraf makinesini kullanmayı bilmeyen için büyük ızdırap olur. Her fotoğrafçı istisnasız hepsi o fotoğrafılar ile oynar. İso diyafram enstantane bunları öğrenmen lazım.

Şekil olsun diyosan auto çevir ayarı bas çek. 

ftw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

önereceğiniz fotoğrafçılık eğitimi var mı ? kitap olur , video olur

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

önereceğiniz fotoğrafçılık eğitimi var mı ? kitap olur , video olur

Ümraniye'ye gel kitaptan videodan 1 günde öğreneceğin şeyi 1 saatte öğreteyim :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek

Bir site vardı şimdi aklıma gelmedi sanal olarak fotoğraf ayarları yapıyorsun deneme yanılma yöntemiyle iyi oturtmuştum. Ben canon kullanıyorum wifi ile telefonuma bağlayarak çekim sonrası çıkacak görüntüyü görüyorum varsa senin makinede öylede kurcalayabilirsin.

Eve gidince bakıcam siteye favorilere aldığımı sanıyorum :)

Olduğu kadar , Olmadığı kader ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskeltan
    iskeltan's avatar
    Erkek

ayarlari otomatige alip denersen net sonuc alirsin aslinda, isik icin iso ile oynamak lazim, bulaniklik icin de auto focus'u acarsan rahat edersin.

ne fotografi cekiyorsun simdi bu da onemli, dis mekan cekiyorsan ayarlar degisir, urun fotografi cekiyorsan olaylar degisir.

duanla yasamadim ki bedduanla oleyim - Arif
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Makinada sorun yok saglam dedigim gibi uzun sure kullanilmamis kutusu filan herseyi duruo yeni makina, Karanlik olayini cozdum gibi F modlarina gore degisiyor ama simdi nasil fotograflar cekcem bilmiyorum. bu cihazla fotografciligi ogrenmek icin aldim bu yuzden nasil kullanmam ne yapmam gerek bilmiyorum. 

@kartalenes hocam sana zahmet atarsan bakarim benimkide wifi yok eski modellerden aldim zamanin iyi cihazlarindandi cok istiyordum.

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

youtube da giriş seviyesi için birçok video mevcut. özellikle kullandığınız modeli anlatan tonlarca video vardır.

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 949 Toplam Mesaj: 11
nikon d300