Nikon Geniş Açı Lens Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Selamlar...Bende Nikon D7000  ve üzerinde orjinal gelen 18*200 lens var.Ben emlak işinde kullandığım için bu lens çok dar kalıyor ve işimi görmüyor..Bu açıdan yeni bir lens almak istiyorum.Biraz araştırdım ve Tokina 11-16 lens kapalı alan için çok geniş açı yakaladığını gördüm(iddaalar bu yönde)..Bende bu lensden almayı düşünüyorum.Kendim 2.el temiz oldugunu düşündüğüm bir lens buldum. İşi bilen kişiler bu aletin benim işimi görüp görmeeceğini yorumlarsa sevinirim

Almayı planladığım lens bu.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-lens-filtre-tokina-11-16-f2.8-if-dx-lens-905932332/detay

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

İşini görür hocam bı altı balık gözü zaten

Ama masrafsız halledersin, bulunduğun noktadan sağ sol yukarı aşağı bı kaç kare çekersen photoshop otomatik birlestiriyo bende 85mm var sadece geniş çekmek istediğimde bunu yapıyorum 18mm ile çok rahat halledersin

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Eyvallah hocam bunu öğrenmem iyi oldu.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

selam d7200 makinada geniş açı olarak tokina 11-16 versiyon 2 sini kullanıyorum.

çok çok keskin i köşelerde bükme yapmıyor neredeyse (ufak bir işlemci desteği oluyor tabi )

çok memnun kalırsın. ama o lens direk olarak piyasada emlakçı lensi diye geçtiği temiz bulmaya bak. birde AF motoru üstünde olsun.

senin body'de mevcut ama kaplamasını değiştirdiler ve yansıma sıfır.

f2.8 bir lens bu arada , ışığı aramazsın eğer maknayı kullanabiliyorsun

sevgiler

http://www.leyladansonra.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    baristbt bunu yazdı

selam d7200 makinada geniş açı olarak tokina 11-16 versiyon 2 sini kullanıyorum.

çok çok keskin i köşelerde bükme yapmıyor neredeyse (ufak bir işlemci desteği oluyor tabi )

çok memnun kalırsın. ama o lens direk olarak piyasada emlakçı lensi diye geçtiği temiz bulmaya bak. birde AF motoru üstünde olsun.

sevgiler

Eyvallh hocam..AF motorunun üzerinde olup olmadığını nasıl anlayabiliriz ?.Extra tepe flaşı almayı düşünüyorum sence ihtiacım olurmu üzerinde ki dahili flaş işi görür mü ?? Niyetim aslında tepe flaşa ön filtre takarak ışığı yumuşatmayı düşünüyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı
    baristbt bunu yazdı

sevgiler

Eyvallh hocam..AF motorunun üzerinde olup olmadığını nasıl anlayabiliriz ?.Extra tepe flaşı almayı düşünüyorum sence ihtiacım olurmu üzerinde ki dahili flaş işi görür mü ?? Niyetim aslında tepe flaşa ön filtre takarak ışığı yumuşatmayı düşünüyorum.

abi ikinci versiyonda af motoru var.

bana yinede forumdan @mustykte önerdi bu lensi öyle almıştım :)

ne çekiceksin hocam tepe flaş ile ? makinanın flashını kullanamazsın , çünkü gerçekten geniş açı :D ve lens gölge yapıyor dahili flaş ile

onun için harici alman lazım. eğer ttl destekli alırsan kendisi f değeri shutter speed vs. kontrol edip flaş gücünü ayarlıyor.

softbox'a gerek kalmıyor.

bende flash olarakta yongnuo yn565ex iii var TTL destekli.

ama geniş açı ile flaş kullanmadım senin için bir oda filan çekerim. şimdi okudum emlak işini :D üstte satırı silmeye üşendim

ama gerek olacağını zannetmiyorum. sabit tut , F değerini ayarla cam gibi çekersin.

http://www.leyladansonra.com/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    baristbt bunu yazdı
    SaNaL_AjaN bunu yazdı
    baristbt bunu yazdı

sevgiler

abi ikinci versiyonda af motoru var.

bana yinede forumdan @mustykte önerdi bu lensi öyle almıştım :)

ne çekiceksin hocam tepe flaş ile ? makinanın flashını kullanamazsın , çünkü gerçekten geniş açı :D ve lens gölge yapıyor dahili flaş ile

onun için harici alman lazım. eğer ttl destekli alırsan kendisi f değeri shutter speed vs. kontrol edip flaş gücünü ayarlıyor.

softbox'a gerek kalmıyor.

bende flash olarakta yongnuo yn565ex iii var TTL destekli.

ama geniş açı ile flaş kullanmadım senin için bir oda filan çekerim. şimdi okudum emlak işini :D üstte satırı silmeye üşendim

ama gerek olacağını zannetmiyorum. sabit tut , F değerini ayarla cam gibi çekersin.

Eyvallah kardeşim uzun uzun bilal'e anlatır gibi anlatmışsın  :)) O zaman yarın aksilik olmazsa adamla konuşayim pazartesi gibi canlı kontrol eder alırım.Aynen yaa eğer çekme şansın olursa çok sevinirim .Hayaller paris gerçekler somali olmasından korkuyorum :D Flaş olayını duruma göre ayarlarız onda sıkıntı yok .Cep telefonu ile çekiyorum(geniş açı oldugu için) oda beni tatmin etmiyor doğrusu.Çoğu emlakcıya göre iyi çekiyorum ama daha iyisi varken neden olmasın :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Toprağım 12-24 var bende gayet iyi iç mekan için. Fiyatı daha uygun. 

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı

Toprağım 12-24 var bende gayet iyi iç mekan için. Fiyatı daha uygun. 

Vay toprağım..Fiyat olarak pek önemli değil işimi görmesi yetiyor.Ama onuda araştıracağım eyvallah

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek

Çekim yaparken hdr yapabilecek şekilde çek hacı, bende sigma 10 - 20 vardı canon 600d ile çekiyordum.

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    Shephard bunu yazdı

Çekim yaparken hdr yapabilecek şekilde çek hacı, bende sigma 10 - 20 vardı canon 600d ile çekiyordum.

Aynen araştırdım(önceden de az bilgim vardı) dediğin çok mantıklı.Bir kaç dokunuş ile güzel verim alabilirim diye düşünüyorum

Toplam Hit: 977 Toplam Mesaj: 11
nikon tokina 11-16