folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Noel Bayramı Aslında Nedir?

Noel Bayramı Aslında Nedir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

malum ibb noeli kutladı ve topun ağzına girdi peki nedir noel bayramı:

hristiyan inancına göre tanrı mutlak sıfatını sonsuz sıfatıyla birlikte taşır tanrı her forma girebilir yarattığı her şeyi o olarak doğup deneyimleyebilir, örneğin bir kedi olarak doğup ölebilir, bir kurbağa olarak doğup ölebilir buna olmak diyor katolikler yani tanrının her şeyi her an bilmesi ayrı bir niteliği onun her şeyi olarak deneyimlemesi ayrı bir niteliği. bu ana temeli geçtikten sonra kutsal üçlü birlik inancına bakalım çünkü noeli anlamak için bunu bilmek gerekiyor. Yine katolik inancından gidelim tanrı her şeyi kapsıyor ama hiç bir şeyin ne içinde ne de dışında tanrının bu formuna baba diyorlar, baba formuna hiç bir varlığın doğrudan erişmesi mümkün değil katolik inancında... Tanrının bir diğer formu oğul (var eden kelam söz) yani isa, tanrının cennetteki insan suretinin isa formu oduğuna ışık suretininse kutsal ruh olduğuna inanılır, isa ya dönmeden önce yeniden bir kutsal ruh formuna bakalım. kutsal ruh yaşayan her akıl sahibi canlıyı tanrıya bağlayan bir kordon gibidir insan ruhunun tanrıya erişmesini sağlayan bağlayıcı bir formdur. şimdi tekrar dönelim isa ya ve noele.

isa tanrının insan olarak yer yüzünde doğmuş formudur, isa insanı deneyimlemek için insan olmamış insanlığın günah kefaretini üstlenmek için gelmiştir. Tanrısal bir bedene ihtiyaç vardır bu yüzden babasız doğmuştur, ademden değildir bu yüzden günahsızdır, tüm insanlığın günahını kendisini kurban olarak sunmak için gelmiştir, insanlar kendi çabaları ile değil yalnızca tanrı'nın lütfu ile kurtulabilirler. lütuf bu kurbandır yani doğmuş olan isa mesihtir.

doğuş bayramının yani noelin önemi hristiyanlar için buradan gelir, tanrı lütfunu kabul etmek. noelin olayı budur. hristiyan bayramıdır, islam inancında yeri yoktur, yahudi inancında da yeri yoktur.

mutlu noeller. 

bu arada doğrudur noella bir kadın ismidir ama noel babanın dişisi falan değildir bu olay tamamen uydurma bir hustler fantazisi olup noel baba pompa yapan birisi değil.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

Noelin mübarek olsun inşallah.

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

ben  artık bunalrla takılacam

https://tr.wikipedia.org/wiki/Sihizm

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    bugrahan45 bunu yazdı

Noelin mübarek olsun inşallah.

Amin kardeş. Mum yaktım mezmurlardan ilahiler okuyorum. Birazdan kutsal şarabımı içip online kutsal ayine katılacam. Sonrasında bir tur rosary duası yapıp meryem anamızı anacam. 

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Ne olmuş ? ne olmuş ?

anca gidersin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

ho ho ho