Note 2 Senkronizasyon Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar öncelikle kullandığım cihaz galaxy note 2 

facebook, whatsup, viber tarzı programlarda senkronizasyon yenileme listeyi tanımama ve giriş problemleri yaşamaktayım

fakat bu olaylar nedense evde kendi modemimde wifi ye bağlı olduğum zamanlarda oluyor başka biryerde yukarda bahsettiğim hiçbir sıkıntıyı yaşamamaktayım

kullandığım modem airties 5340

internet servis sağlayıcım ttnet

airties'i aradım wifimi wep'e çevirmemi kanalı 11 yapmamı vs gereksiz ıvır zıvırları kaldırmamı sorunun düzeleceğini söylediler düzelmedi.

samsung'u aradım eğer farklı yerlerde bağlantınız var ise cihazınız sağlamdır internet servis sağlayıcınızla görüşün dediler

ttnetle konustum internetinizde hiçbir problem yok dedi

kısaca hiç kimse 3. parti uygulamalara destek sağlamıyor denemediğim şey kalmadı belki başına gelen vardır

cihaz formatlandı güncellendi hiçbirşey kurulmadan sadece bu programlar kurulup denendi akla gelip gelebilecek herşey yapıldı

cevaplarınızı bekliyorum

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

aynı problemi bir ara yaşadım, benim sorunum evdeki netin kullanılmasıydı. apartta kalıyorum, net sürekli meşgul.ama download yaptığımda 700-800kb la çekiyorum. telefon bağlanınca ise senkronize olamıyor. onun için ev içinde 3g.

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek
    sir bunu yazdı

aynı problemi bir ara yaşadım, benim sorunum evdeki netin kullanılmasıydı. apartta kalıyorum, net sürekli meşgul.ama download yaptığımda 700-800kb la çekiyorum. telefon bağlanınca ise senkronize olamıyor. onun için ev içinde 3g.

mobil veri kullanmıyorum zaten fatura yeterince geliyor hepten kabartmak istemiyorum acıkcası

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Coiner
    Coiner's avatar
    Erkek

hacı eğer modemin arayüzünde turk telekomun dns'i yazıyorsa ondan kaynaklanıyor olabilir bende note 2 kullanıyorum ama benim modemdeki dnsler 208.67.222.222 ve 8.8.8.8 olarak ayarlı . Hiç sıkıntı yaşamadım başka bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

www.fenomenevi.com | Sosyal medyanın her mecrasında 6 yıldır kesintisiz olarak müşterilerimize destek vermekteyiz. Amacımız müşteri deneyimini en üstte tutmak ve hizmetlerimize 24 saat devam edebilmek. Fenomenevi.com adresinden 7/24 kesintisiz olarak sipariş verebilirsiniz...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek
    Coiner bunu yazdı

hacı eğer modemin arayüzünde turk telekomun dns'i yazıyorsa ondan kaynaklanıyor olabilir bende note 2 kullanıyorum ama benim modemdeki dnsler 208.67.222.222 ve 8.8.8.8 olarak ayarlı . Hiç sıkıntı yaşamadım başka bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

tamam şimdi bunu denicem 

ama ne alakaki başka yerdede herkez dns mi değiştiriyor dün kurduğum bir modemde denedim sorunsuzdu huaweiydi oda sıfır oda ttnetin verdiği dns le calısıyor

Spyware__007 tarafından 22/Nis/13 15:44 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Coiner
    Coiner's avatar
    Erkek
    Spyware__007 bunu yazdı
    Coiner bunu yazdı

tamam şimdi bunu denicem 

ama ne alakaki başka yerdede herkez dns mi değiştiriyor dün kurduğum bir modemde denedim sorunsuzdu huaweiydi oda sıfır oda ttnetin verdiği dns le calısıyor

o zaman senin evdeki modemin güvenlik duvarını kapatıp dene hocam

www.fenomenevi.com | Sosyal medyanın her mecrasında 6 yıldır kesintisiz olarak müşterilerimize destek vermekteyiz. Amacımız müşteri deneyimini en üstte tutmak ve hizmetlerimize 24 saat devam edebilmek. Fenomenevi.com adresinden 7/24 kesintisiz olarak sipariş verebilirsiniz...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek
    Coiner bunu yazdı
    Spyware__007 bunu yazdı
    Coiner bunu yazdı

tamam şimdi bunu denicem 

o zaman senin evdeki modemin güvenlik duvarını kapatıp dene hocam

dns işe yaramadı şimdi o dediğinide yapayım

olmadı olmayacakta sanırsam.

Spyware__007 tarafından 22/Nis/13 15:50 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

modem başka yerde test edildi sorun yok

evde sorun hala devam ediyor

ttnetten portlarımı değiştirmesini istedim en son çağre olarak

buna çözüm bulacam