Note 8 Ölü Pixel

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

arkdaşlar bu gün farkettim köşesinde küçük bir ölü pixelim var. garantesinin bitmesine  2 ay var.

şimdi garantiye verdiğimde diyelimki ekranı değiştiler. 

artık benim telefonum direk tamir gördü ve ikinci el piyasası düşüyormu?

çok sevdiğim bir telefondu hayvan oğlu gibi fiatı olmasa şu an direk note 10 alırdım. ama çok pahallı 

bir sorayım dedim.

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

1. Note 8'in ekranı Amoled. Oled panellerde ölü piksel olmaz mürekkep alması olur. Telefonu yere düşürdüysen veya darbe aldıysa ekran zarar görmüştür.

2. Telefonunun içi açılıp tamir görürse tabi fiyatı düşer.

3. Samsung servisi muhtemelen kullanıcı hatası deyip çıkacaktır kenara. Tüketici hakem heyetiyle uğraşırsın 6 ay.

4. Note 8 sahibi olsaydım Note 10'a geçtirecek bir yenilik göremiyorum.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

1. Note 8'in ekranı Amoled. Oled panellerde ölü piksel olmaz mürekkep alması olur. Telefonu yere düşürdüysen veya darbe aldıysa ekran zarar görmüştür.

2. Telefonunun içi açılıp tamir görürse tabi fiyatı düşer.

3. Samsung servisi muhtemelen kullanıcı hatası deyip çıkacaktır kenara. Tüketici hakem heyetiyle uğraşırsın 6 ay.

4. Note 8 sahibi olsaydım Note 10'a geçtirecek bir yenilik göremiyorum.

bunlara ek olarak tamir gören Samsung cihazların IP sertifikası iptal olur yani kendi servisinde bile değişse ekran su almama özelliği toz almama özelliği kalkacak 

2 mürekkeplenme başlangıcı ise o durmaz yürür bir süre sonra tüm ekran kararır önemli bilgilerin varsa şimdiden yedekle

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Servis etiketleri güzel yapıştırıp anakart ve şarj portu üstündeki plastik korumaları düzgün yaparsa sorun olmaz. Kaldı ki zaten normaldede suya dayanıklılıkta cihaz su alırsa her türlü garanti dışı oluyor.

Ayrıca genelde servis etiket ile uğraşmayıp ekran değişimlerinde arka kapağıda değiştiriyor.

Samsunglarda ve diğer suya dayanıklı telefonlarda bu yüzden barometre testi var. Cihazın ekranına hafif baskı yapınca cihaz içinde hapis kalan hava basınç yaptığından barometre değerleri değişiyor. Değerler sabit kalırsa cihaz hava kaçırıyor demektir. Yani su alır içine.

Samsung telefonlarda barometre kodu : *#0*#

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ayrıca Oled ekranlarda LG'nin kullandığı Poled teknolojisi darbelere daha dayanıklı. Samsung'un ürettiği Amoled panellerin arkası cam oluyor. LG'nin ise Plastik. P harfi Plastikten geliyor yani. Samsung telefonu yere düşürürsünüz elinize alırsınız bir şeyi yoktur ama sonradan ekrana siyah veya mor renkte mürekkep akar.

Apple o yüzden yeni iPhonelarda sadece LG'den ekran alacak zira daha sağlam. Ayrıca LG üretiim Poled'in üretimi sırasında daha ucuza mal edildiğinden ekranı kırarsanız Samsung'taki gibi telefonun yarı parasını vermek zorundak kalmıyorsunuz.

Ancak LG üretim kapasitesi olarak Samsung'a göre daha düşük. Apple bu yüzden LG'ye 1.7 milyar para verdi. Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez mantığı yani.

Mürekkep akması şöyle bir şey :

Toplam Hit: 755 Toplam Mesaj: 5
note 8