folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Notebook İçin Ram Tavsiyesi

Notebook İçin Ram Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lucas
    lucas's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba, Msi gf 75 thin 9sc marka modelli notebookumun ramini yükseltmek istiyorum.Şu an mevcut olan ram'in özellikleri https://www.hizliresim.com/g7iw4gi linkteki gibi, 1 slot daha var görünüyor pcde buna 8 gb daha eklemek istiyorum, size çakışmayacak hangi ram'i alabilirim. Tavsiye ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

lucas tarafından 26/Eki/21 20:16 tarihinde düzenlenmiştir

Ekonomisi zayıf bir ulus, yoksulluktan ve düşkünlükten kurtulamaz; güçlü bir uygarlığa, kalkınma ve mutluluğa kavuşamaz; toplumsal ve siyasal yıkımlardan kaçamaz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Hocam attığın resime göre anakartın DDR4 2666 MHZ 64 GB ram destekliyor.

Sendeki ram ise DDR4 1333 mhz.

Alacağın ram 8-16 ya da 32 olabilir. DDR4 olacak.

Frekans ise 1333 alırsan bunla uyumlu çalışır. 1333 MHZ üstünü alırsan da o aldığın da 1333 mhz frekansında çalışır.

ister 2666 MHZ lik 2 ram alıp tak. istersen 1333 al 1 tane tak. bütçene göre hareket edersin.

edit: özetle 1333 mhz veya üstü DDR4 ram alabilirsin.

iki slotun toplamı en fazla 64 GB, frekansları ise en fazla 2666 MHZ olabilir.

joe_black tarafından 26/Eki/21 20:58 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WindayS
    WindayS's avatar
    Erkek

Ramlarda marka fark ediyor mu ? Merak ettim.

Yaptıklarını değil Yapacaklarını düşün
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    WindayS bunu yazdı

Ramlarda marka fark ediyor mu ? Merak ettim.

Fark etmez hocam.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lucas
    lucas's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

Frekans ise 1333 alırsan bunla uyumlu çalışır. 1333 MHZ üstünü alırsan da o aldığın da 1333 mhz frekansında çalışır.

ister 2666 MHZ lik 2 ram alıp tak. istersen 1333 al 1 tane tak. bütçene göre hareket edersin.

Hocam dediğin gibi ramlere baktım bu cl değeri farklı olsa bi sorun yaratır mı ramler arasında

Ekonomisi zayıf bir ulus, yoksulluktan ve düşkünlükten kurtulamaz; güçlü bir uygarlığa, kalkınma ve mutluluğa kavuşamaz; toplumsal ve siyasal yıkımlardan kaçamaz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    lucas bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

Hocam dediğin gibi ramlere baktım bu cl değeri farklı olsa bi sorun yaratır mı ramler arasında

Hocam düşük olan ramin frekansında çalışır. kısa vadede hiç bir problem olmaz uzun vadede ucu açık bir soru ama pek sorun olacağını sanmam. ama tavsiyem verimlilik için aynı frekans ram kullanman.

pederin 7 yıldır kullandığı pc vardı geçen yıl açtım baktım biri 667 biri 800 mhz ram vardı. yıllardır da kullanırdı. tabi o masaüstü laptop bir tık daha hassas olur.

sen en iyisi ya gidip 8 gb 1333 ram al

ya da 8+8, 16+16 ,  16+8 bütçene göre 2666 mhz ram al hangisi işine gelirse.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

aynı GB ve MHz de alırsan ramler dual şekilde çalışabilir hocam.

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lucas
    lucas's avatar
    Erkek

https://www.n11.com/urun/team-elite-ted48g2666c19-sbk-8gb-ddr4-2666-mhz-cl19-ram-1531346?magaza=baburtechbilisim , anlattıklarınıza dayanarak bu rami aldım hocalar

Toplam Hit: 444 Toplam Mesaj: 8
ram ram yükseltme