folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Notebook Soğutucu Tavsiyesi

Notebook Soğutucu Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek

Selamlar,

Öğlen sıcaklarında laptop'umda oyun oynarken çok fazla ısınıyor. o ısındıkça ben de ısınıyorum. ben ısındıkça o da ısınıyor. ben de bi soğutucu almaya karar verdim ama çok tecrübesizim bu konuda.

laptopumun altı şöyle:

r4hwy.jpg (2560×1920)

fotoğraf büyük çıkarsa kusura bakmayın. ben de internetten buldum bunu fakat soğutucu bulamadım. 

neyse biraz internetten araştırma yaptım fakat tecrübesiz olduğumdan sadece bir kaç tane alabilirim bak bunu diye düşündüm. onlar da şunlar:

* Zalman ZM-NC11 http://www.exa.com.tr/zalman/tasinabilir_bilg_aks/zalman_zmnc11-560-19102.html

* Zalman ZM-NS2000 http://www.exa.com.tr/zalman/tasinabilir_bilg_aks/zalman_zmns2000-560-22972.html

ne önerirsiniz? bu laptopun altına hangisi gider? cidden şu sıcakta sular kesilmese duş alıp gidip gözüme güzel geleni alacaktım ama sular kesik olduğundan evde kaldım. bari konu açayım dedim.

teşekkürler!

edit: laptop markam. lenovo y500

LizardKing tarafından 16/Haz/15 15:32 tarihinde düzenlenmiştir

"Din en büyük rpg.dir.." arsiv.ozgurdusuncehareketi.org - evrimagaci.org
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

En az 30 tane farklı laptop soğutucusunu ya bizzat kullananlardan ya da teknoloji marketlerdeki çalışan ürünlerden denemiş biri olarak tavsiyem, şu anda benim de kullandığım zalman nc-2000 dir.

http://www.hepsiburada.com/zalman-zm-nc2000-17-notebook-sogutucu-gumus-p-BS130719-G

Üst kısmı komple alüminyum olduğundan ısı iletimini mükemmel bir şekilde gerçekleştiriyor.Şu anda istanbuldaki kavurucu sıcağa ve üstünde laptop olmasına rağmen elimi kenarda kalan kısımlarına dokundurduğumda soğukluğu rahatça hissediyorum.

Diğer üstü plastik, yok birsürü değili olan şeyler beş para etmeyen gereksizcihazlar bana göre.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek

torpedo güzelmiş ama fazla paraymış bu da. bakayım ama ben bi firmalardan dediğin ürüne. teşekkürler.

"Din en büyük rpg.dir.." arsiv.ozgurdusuncehareketi.org - evrimagaci.org
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delinetci
    Delinetci's avatar
    Erkek

Hocam gerçekten bilgisayarı soğutmak istiyosan paraya kıyacaksın. Ben şuanda a101'den 10-15 liraya aldığım soğutucuyu! kullanıyorum tabi daha kendini bile soğutamıyor ama hava akışını sağlaması bana yetiyor. Şimdi gidip aldığın 20 liralıkla 60 liralık soğutucunun fazla farkı olmaz gerçekten iyi bir şey istiyosan 150-200 lira vereceksin.