Notebook Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Merhabalar, güncel rakamlar ve güncel cihazlar üzerinden bir tavsiye almak adına konu açma gereği duydum. 

Notebook'un kullanımı yalnızca ofis işleri için olacak. Ofis işinden kastım, word,excel gibi basit yazılar yazıp maillere yanıt vermek ve internette gezinebilmek.

Aranan özellikler ise uzun süreli şarj ve uzun yıllar kullanım amacıyla satın alınacak. Aklıma gelen lenovo thinkpad serisi oldu açıkçası.

Kaliteli ve dayanıklı malzemeyle birlikte uzun şarj süresi sunması bizim içinmiş gibi geliyor ama tabiki de tavsiyelere açığız.

17 inç olması bizim için daha güzel olur ama tabi 15.6'dan yukarısı yok ise ekran boyutunda o da sorun değil.

Fiyat limiti mantıklı bir çözüm önerisi gelirse 35.000₺ civarı. 

Netice itibarıyla, ofis işleri için uzun şarj süreli, kaliteli malzeme ve 15-17 inç ekranlı bir notebook tavsiyesi.

(Mac kullanımı programlarda sorun çıkardığı için mac düşünmüyoruz)

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Huawei modelleri hem uzun sarj süresi var huawei batarya değişimde uygun fiyat sağlıyor.

https://www.hepsiburada.com/huawei-matebook-d16-intel-core-i7-12700h-16gb-512gb-ssd-windows-11-home-16-tasinabilir-bilgisayar-pm-HBC00002NKF5N

harici yok dersen lenovo thinkipad serisinden fiyat olarak sana uygun olanı alıp geçebilirsin çünkü word excel için hepsi uygun.

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Evet ben de ofistekiler de huawei matebook kullanıyoruz memnunum ama ekran parlaklığı biraz beni düşündürüyor. Lenovo thinkpad serisi e15 gibi hatta biraz daha üstüne koyunca x1 serisi daha kaliteli ve uzun süreli gibi geliyor.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Titanyum mandallı intel işlemcili sıvı geçirmez t14 serisi dışında bakmam ben olsam... 

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

öncelikle alacağın cihazın servis desteğine bakman faydana olur.

şarj konusu hemen hemen hepsinde aynı sonucu alırsın. +-5,10 dk yı geçmez

dell workstation lara bakmanı tavsiye ederim. bulabilirsen tek geçerim 

moonster da destek konusunda iyidir. tulpar serisinde uygun olanı seçebilirsin. isteğine göre şekillendirebiliyorsun üstelik.

imzayı bıraktım basıyorum artık
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    dertli bunu yazdı

öncelikle alacağın cihazın servis desteğine bakman faydana olur.

şarj konusu hemen hemen hepsinde aynı sonucu alırsın. +-5,10 dk yı geçmez

dell workstation lara bakmanı tavsiye ederim. bulabilirsen tek geçerim 

moonster da destek konusunda iyidir. tulpar serisinde uygun olanı seçebilirsin. isteğine göre şekillendirebiliyorsun üstelik.

kendim monster kullanıyorum ancak menteşe olsun kasa malzemesi olsun istediğimiz portföye hitap etmiyor.

öncelik malzeme kalitesi uzun ömürlü olması

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

yıllarca thinkpad kullanmış biri olarak artık çok pahalılar ve malzeme kalitesi vs sikkolaştı baya.

huawei matebook d16  aldım. bi daha başka markaya bakmam. şu ana kadar kullandığım en düzgün windows laptop.

yazılım donanım uyumu konusunda da efsane. mesela thinkpadde windowsun parmak izi okuma dalgası çıkması için 3 sn falan bekliyodum kitleniyodu alet. bunda cep telefonu gibi anlık zınk diye çıkıyo.

bluetooth cihazlar anında bağlanıyo android teldeki gibi. touchpad baya iyi, bu kadar iyi olmasını beklemiyodum. fareyi içerde falan unutursam gidip almıyorum mesela.

bi de alakasız ama başıma şu geldi , şu aletten aldım geçen sene : https://psref.lenovo.com/Detail/Yoga/Yoga_Slim_7_Pro_14ACH5?M=82ms001ftx

durduk yere öldü. kapandı. (zaten bu yüzden gidip yeni laptop aldım). neyse yerinde garantisi var yazdım lenovoya . anakart arızası belli (ram cpu falan da anakarta lehimli) "arıza belli değil yerinde destek veremiyoruz, yerinde destek sadece ekranda ölü piksel olursa geçerli" gibi saçma salak bişeyler dediler. escalate ettim bi hafta "aradık ulaşamadık" diye mail attılar :P yarın bi arıcam bakıcam neymiş dertleri oçların

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    rapidhacker550 bunu yazdı

Evet ben de ofistekiler de huawei matebook kullanıyoruz memnunum ama ekran parlaklığı biraz beni düşündürüyor. Lenovo thinkpad serisi e15 gibi hatta biraz daha üstüne koyunca x1 serisi daha kaliteli ve uzun süreli gibi geliyor.

E ve L serisi baya sikko cihazlar hacım. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 893 Toplam Mesaj: 9
iş için notebook tavsiyesi