folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder NVIDIA Geforce FX5700 Ekran Kartı Problemim

NVIDIA Geforce FX5700 Ekran Kartı Problemim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NighT-7
    NighT-7's avatar
    Erkek

Olaya seri ve akıcı bir giriş yapayım :

• 2-3 ay önce pcye format atıyorum.
    • Driverleri, programları kurarken yanlışlıkla farklı ekran kartı driveri kuruyorum (yine nvidia ama başka sürümü)
    • Sonradan farkediyorum. Çünkü herhangi bi sorun yok belli olurcasına.
    • Birkaç gün sonra keskinliklerde felan kırılmalar olduğunu ve sadece GTA San Andreas oyununa girmediğini farkediyorum(niye bilmiyom. başka oyunlar açılıyo bi bu açılmıyo ve bu oyuna girmem lazım. mod hazırlıyorum ve özledim aq)
    • Sonra driveri program ekle kaldırdan kaldırıyorum. Doğrusunu kuruyom. Ama olmuyo. Sonra eskisini bidaha kuruyom sistem geri yüklüyom vs epeyi uğraştım.
    • Format attım tekrar.
    • Doğru driveri kurarken dedim dizinini C:\NVIDIA değil de C:\Program Files\NVIDIA yapayım dedim ama kurunca olmadı aq madem başka dizinde kurulmuyo niye o text kutusunu koymuşlar oraya.
    • Bidaha format attım.
    • Normal kurdum. Fakat yine GTA San Andreas oyununa girmiyo.
    • Şu anda "169.21_forceware_winxp_32bit_english_whql" yüklü ve demin daha yenisi olan "175.16_geforce_winxp_32bit_english_whql" indirdim. Daha yenisini kuracam nasıl kuriyim? Nerden kaldıriyim. Aygıt yöneticisinden mi kaldırıp kuriyim yenisini? Üstüne kursam olmaz çünkü dizinleri farklı

Şu ankinin dizini : C:\NVIDIA\Win2k\169.21\English
    Yenisinin dizini : C:\NVIDIA\Win2k\175.16\English

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    guru
    guru's avatar
    Erkek

usta o dizinler önbellek dizinleri olsa gerek.asıl ekran kartı dosyaları system32ye atılıyo ;)
    bide o arayüz dosyaları var. onlarda program filese atılıyo.

sen rahat ol kur üzerine bi sorun çıkmaz.uğraşmana gerek yok 

..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WilliamWallace
    WilliamWallace's avatar
    Erkek
    http://www.laptopvideo2go.com/forum/ , moddef INF'leri nasıl kuracağını adım adım anlatıyor.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

http://rapidshare.com/files/86642648/Driver_Cleaner_Plat_2.1.rar

bunu indir nvidia sürücüsünü kaldır

sonra 169.21 kur

175 serisi 5 serisini desteklemiyor direk 6 dan baslıyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    Üst sürücüyü kurarken eski sürücüyü silmene gerek yok, yeni sürüm kurulum sırasında kendisi kaldırıyor zaten. Eski oyunlarda yeni sürücü ile Kırılma sorunları çıkıyor bazen dediğin gibi, o oyunun çıktığı tarihte Nvidia nın güncel sürücüsü hangisiydi onu bulup kurarsan muhtemelen düzelir.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
Toplam Hit: 2125 Toplam Mesaj: 5